Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Учора, 9 лютого 2023 року,  відбулась стратегічна сесія «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» за участі ініціаторки реформи першої леді Олени Зеленської, Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлета, Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, а також Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда. 

«Часто кажуть, що війна відібрала в кожного з нас, українців, рік життя.  У такому разі можемо сказати, що вона, напевно, відібрала рік здорового повноцінного харчування у наших дітей.  Якби не російський напад, певно, сьогодні ми говорили б уже про досягнення, ріст і зміни. Але. Наше досягнення вже те, що попри війну і всі випробування ми зараз таки тут і ми збираємося продовжувати», – відзначила перша леді Олена Зеленська.

Під час стратегічної сесії були представлені 4 напрями подальшої роботи, а саме:  

  1. Організація якісного харчування: закупівля та фінансування.
  2. Відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід. Упровадження та дотримання системи НАССР.
  3. Розвиток кадрового потенціалу.
  4. Формування культури здорового харчування. Упровадження нових норм та меню.

«Нині майже 9 тис. шкіл продовжують освітній процес в очному та змішаному форматах, а отже, повинні забезпечувати наших дітей здоровою їжею. Ми намагаємося адаптувати меню та технологічні процеси приготування їжі у школах до викликів воєнного часу. Найскладніше зараз тим, хто працює на визволених територіях», – зазначив Сергій Шкарлет. 

Попри війну важливим пріоритетом є продовження реформи харчування, соціальна підтримка учасників освітнього процесу, а також розвиток  кадрового потенціалу. Для цього нині відбувається активне наповнення і розвиток порталу «Знаїмо». Крім того, у Бучі планується створити фабрику-кухню.

Також на засіданні були представлені результати аудиту ресурсів послуг у сфері психічного здоров’я, зокрема проаналізовано, які потужності має кожне міністерство, як вони використовуються та які є прогалини. Також було презентовано візію нової системи надання допомоги і комунікаційну стратегію до Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!