Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

«Бібліотеки – це  скарбниці  всіх  багатств  людського  духу»

                      Г.Лейбніц

Організовує роботу 

Завідувач бібліотекою – Ганенко Галина Михайлівна

Розклад роботи бібліотеки:

понеділок – п’ятниця – 8.00-16.40

обідня перерва – 12.30-13.00

субота, неділя – вихідний


Електронні версії підручників 5-11 класи

Звіт про місячник шкільної бібліотеки, проведений у НВК № 34 з 01 по 31 жовтня 2022 року

результат вибору підручників 4 клас

Протокол педради вибору підручників 3 клас     

Протокол педради по вибору підручників для 1, 5, 10 класів

Протокол педради по вибору підручників для 6, 11 класів

Протокол педради по вибору підручників для 2-х класів

Книжкові виставки шкільної бібліотеки


«Вишиванка – український оберіг»

18 травня 2023року

Щорічно у третій  четвер  травня  українці відзначають  День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят.

     Вишиванка  була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав людей від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики.

     Про історію  української вишивки, про символи на вишиванках, про роль вишивки у житті українців розповіла бібліотекар НВК учням 4А класу під час народознавчої години «Вишиванка – український оберіг».

      У сьогоднішніх умовах війни, у боротьбі українського народу за свободу і незалежність вишиванка дійсно є духовною бронею для українців.

       Під час проведення уроку був також продемонстрований відеокліп «День вишиванки», а також прозвучала пісня «Бабусина вишиванка».


Свято книги 2023

Творчо, весело, пройшло «Свято книги» в НВК 34. Учні 4А класу презентували театралізоване дійство, відчули себе акторами, зачарували присутніх своїми виступами та костюмами.  Захід викликав хвилю емоцій. Учні та батьки, які були присутні на святі, отримали задоволення від змістовного дозвілля, зустрівшись з героями казок та книг.

     Свято підготували і провели: бібліотекар Ганенко Г.М., класний керівник Дейнега В.І., педагог-організатор Боровик Н.А.

     Сподіваємось, що книга назавжди стане для юних читачів справжнім другом.

Шевченківські дні в шкільній бібліотеці 2023 рік

Перші березневі дні на нашій землі повязані з іменем Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любовю до України.  Поезія Шевченка знаходить відгук у серці кожного українця. «Кобзар» Шевченка промовляє і промовляє до нас, кличе до активного життя, не дає заснути духовно. 

         В ці дні в шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Уклін тобі, Тарасе!» та проведені декілька заходів: година шани «Тарас Шевченко навіки у памяті  народній» з учнями 6Б, 6В, 6Г класах, літературна бесіда «Шевченко – великий поет України» з учнями 4Б і 3Б класів. Захід супроводжувався мультимедійною  презентацією  про Т.Г.Шевченка.

Всеукраїнський  місячник «Краєзнавство в шкільних бібліотеках: традиції та цінності»

          В рамках Всеукраїнського місячника  «Краєзнавство в шкільних бібліотеках: традиції та цінності»   бібліотекар підготувала цікаві та змістовні відео  та презентації,  що  показали  визначні події й людей, які творили історію нашого  краю, нашого міста, наших вулиць, а також  познайомили  з «Архітектурними памятками Черкас», з майстрами народних промислів Черкащини, з давніми та сучасними українськими традиціями.

        Віртуальну подорож Черкащиною «Заповітні місця мого краю» здійснили  учні 7А класу. Екскурсійний маршрут пролягав через станції:    Черкаси, Чигирин, Камянку, Умань, Тальне, Звенигородку, Канів, де учні  могли дізнатися , чим саме  заповітні ці місця.

        Круглий стіл «Історичний екскурс в минуле міста Черкас»  відбувся в читальному залі шкільної бібліотеки з учнями 8А класу. В кінці заходу  пройшло смайл-опитування «Яким би ти хотів бачити своє місто?».

     

       Учні 11 класу зустрілись  з письменницею Катериною Вербівською, яка розповіла про свій творчий шлях, ознайомила  учнів з своїми   поетичними збірками, виданими в різні роки,читала свою поезію . Письменниця  закликала присутніх дивитись на світ тільки з позитивним настроєм, у всьому бачити тільки добре та світле.

   

        Учні 4Б класу подивились презентації «Памятники Черкас» та «Вулиці міста Черкас»,  зацікавились ретро-світлинами вулиць, які  були представлені в презентації, задавали  питання.

 

Цікаво і змістовно пройшла зустріч учнів 9Б класу  з  працівником обласної юнацької бібліотеки Чемерис М.М., яка  розповіла про минуле і сучасне Черкас  в темі  «Черкаси в призмі часу» .

  

Доповнювали заходи книжкова  виставка, рекомендаційні списки літератури, папка-досьє «Історичне минуле міста Черкас».

       Різноманітні форми популяризації дитячої літератури використано для того,  щоб привернути увагу школярів різного віку до  літератури про рідний край.

 

«Ні!  Я  жива!  Я  буду  вічно  жити!»

(До  150-річчя  від  дня  народження  Лесі Українки)

 

         24  лютого 2021 року шкільна  бібліотека НВК  спільно з філологом Бойко С.В.  провели у  10 А класі  захід,  присвячений  150-річчю  видатної  української  поетеси  і  драматурга  Лесі  Українки.  Під  час  перегляду  слайдів  та  прослуховування  сценарію  учні  дізнались  про  життя,  творчість та  цікаві  факти  з  біографії  талановитої  та  сильної  духом  поетеси,  слухали  вірші  у  виконанні  Огілько М.,  Чулкової Я., Микитченко М., Невара Д.  та  подивились уривок з твору  Лесі Українки  «Лісова пісня» (Мавка – Гнатовська А., Лукаш –  Іванець М.).

В  початковій школі (2А., 3А.3Г класи)  шкільний бібліотекар також ознайомила учнів з біографією Лесі Українки та показала презентацію про її життєвий  шлях.

В  приміщенні  бібліотеки  були  оформлені  виставки-портрети,  та  ювілейні  викладки  літератури, присвячені  Лесі  Українці.

 

 

Звіт  про  місячник шкільної  бібліотеки,  проведений  у  НВК №34

з  01 по  31  жовтня 2020 року

 

       Згідно  наказів  Міністерства  освіти і науки  від  12.08.2014  №931,  комунального  навчального  закладу  «Черкаський  обласний  інститут  післядипломної  освіти  педагогічних  працівників  Черкаської  обласної  ради»  від  03.09,2020  №85/01-06  та  Департаменту  освіти  та  гуманітарної  політики  від  25.09.2020 №628 з  метою  розкриття  потенційних  можливостей  шкільної  бібліотеки,  сприяння  реалізації  основних  пріоритетів  Нової  української  школи,  популяризації  книгочитання  у  НВК  №34 з 01 по 31  жовтня  2020 року був   проведений  місячник  шкільної  бібліотеки  під  гаслом  «Шкільна  бібліотека  та  екологічна  просвіта  учнів».  

          Круглий  стіл  «Екологія  і  ми.  Планета  Земля  в  небезпеці» підготували учні 8Б  класу». Після  заходу  відбулося  смайл-опитування  «Що  робити  кожному  для  порятунку  Землі?».

Екологічна  година  «Ліси – легені  планети»  відбулася  в  6В  власі.

Учні  2А та 3Б   класу   подивилися  презентації  «Природа – наш  дім», «Бережіть первоцвіти» та  слухали  «Звуки  природи».

 

  Учні  4В  класу  подивилися  презентації:  «Природа – наш  дім»  та

 «4  жовтня – День  захисту  тварин».

З  учнями  2А.2Б, 3Г  класів  проведені  години  екологічної  культури

«Правила  поведінки  на  природі»

До  Дня  яблука – 21  жовтня  з учнями  3А  класу  підготовлено «Свято  Яблука».  Був конкурс, де діти із завязаними очима відгадували смак  яблучного варення   серед декількох  запропонованих. Діти  показували  свої  малюнки,  читали  заготовлені  вдома  оповідання  про  яблука,  танцювали, співали  і на  завершення  свята  отримали  яблука.

 

 

До  уваги  учнів  5–11 класів!

Пропонуємо  Вам  ознайомитися зі списком книг з обов’язкового та додаткового читання на  літо для учнів 5-11 класів з української та зарубіжної літератури.

 Списки дивитися за даним посиланням

90 років Всеволоду Нестайку

З нагоди 90-літнього  ювілею від дня народження видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка  бібліотекар  ознайомила учнів 4-х класів з його ,біографією, учні подивилися  уривок з фільму  «Тореадор з Васюківки», дізналися про те, які книги письменника є в шкільній бібліотеці.

   За майже п’ятдесят років творчості Всеволод Нестайко написав і видав близько сорока книжок оповідань, казок, повістей, п’єс. Кожен із нас сміливо може сказати – це книги мого дитинства.

Свого часу Всеволод Нестайко побажав своїм читачам: “Не поспішайте, як я колись, виростати швидше. Тому, що дитячі роки неповторні”. Тож ми запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки на зустріч з дитинством! 

250 років  від  дня  народження  І.П.Котляревського

        Літературно-музична вітальня  з нагоди  визначного  ювілею геніального  письменника,  драматурга,  поета  відбулась  в  актовому  залі  школи для учнів  10А та 9Б  класів. «Муза», «Правда»  та «Історія» повідали  про  життя  та  творчість ювіляра. На  завершення  заходу  учні  подивилися  уривок  з  п’єси  Івана  Котляревського  «Наталка-Полтавка» у  виконанні  Микитченко Маряни – Наталка, Артема Галушко – Возний  та  Влада  Пахолко – Виборний.

 

 

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія»-2020

          Стартував Всеукраїнський конкурс  дитячого читання «Книгоманія»-2020  для  учнів 6-7 класів. Основна ідея конкурса – популяризація сучасної дитячої української  літератури.

          Упродовж 3-х  місяців  учасники  конкурса  читатимуть  книги,  розповідатимуть  про  них,  змагаючись  з  іншими  книго- манами. Переможець  3-го  обласного  етапу  зможе  побувати  у  місті  Львові,  де  відбудеться  зустріч  книгоманів  з дитячими  письменниками,  а  в  нагороду  за  перемогу  вони  отримають  нові  книги.

          У  нашій  школі  пройшов  1-й  етап  конкурса.

 

Титул  «Найкращий  читач  школи»  виборола  учениця  6А  класу  Гелеверя  Валерія.  Побажаємо  їй  успіхів  у  2-му  наступному  етапі.

 

Шостий  Всеукраїнський  місячник  шкільних  бібліотек     

      В  рамках  Всеукраїнського місячника  шкільних  бібліотек,  який  проходив  з  01  по  31  жовтня 2019  року  під  лозунгом  «Бібліотека Нової  української  школи – простір  для  освітніх  можливостей  кожного учня»  у  шкільній  бібліотеці  НВК  відбулось  чимало  цікавих  та  змістовних  заходів,  спрямованих  на  популяризацію  дитячого  читання,  на  розвиток  творчого  та  інтелектуального  потенціалу  учнів.

       Екскурсія «Подорож  у  світ  бібліотеки» відбулася  для  учнів  перших  класів. Дітей  зустріли  в  бібліотеці  літературні  герої  Мальвіна,  Буратіно  та  Шапокляк.

Бібліоперфоменс  «Літературні  герої  у  бібліотеці.

   

 

       Для  9  класу  були  запрошені  бібліотекарі  філіалу   №5  ЦБС  міста  Черкаси,  які  познайомили  учнів  з творчістю  сучасних  українських  письменників,  а  також   бібліотекарі  та  учні  читали  поетичні  твори  Ліни  Костенко.

        Для учнів 2-х класів  проведений  бібліотечний  урок  «Структура  книги», потім  їм  була  показана  презентація  «Моя  Батьківщина – Україна».

        Учні  3-х  класів  ознайомилися  з  «Історією  писемності»  та  подивилися  презентацію  з  народознавства  «Скриня»,  в  якій  колись наші  предки  тримали  найдорожчі  речі – обереги:  ікони, вишиті рушники,  вишиті  сорочки,  виткані  килими, прикраси  з  коралів та інше.

А  з учнями  4А  та  4В  класів  був  проведений  бібліотечний  урок  «Довідкова  література:  словники, довідники,  енциклопедії». 

Після  уроку  відбулось  практичне  заняття:  «Як  користуватись  орфографічним словником?».

22.03.2019  Всеукраїнський   тиждень  дитячого  читання

  Щороку  хвилююча мить весни  приносить  до  дитячих  бібліотек  України  традиційне  і  довгоочікуване  свято –  Всеукраїнський  тиждень  дитячого  читання.

       У  НВК,  напередодні  весняних  канікул,  традиційно, шкільна бібліотека  провела  Свято  книги, для  учнів  молодших  класів,  яке  підготували  учні  4А  класу (класний  керівник Дейнега  В.І.) .  Всі  учасники  дійства,  а  це:  Буратіно,  Мальвіна,  Попелюшка,  барон  Мюнхаузен,  Гаррі  Потер,  Карлсон,  Пеппі  Довгапанчоха,  Золотоволоска,  Фея,  Царівна  Лебідь,  Шехерезада,  Аладдін, князь  Гвідон  та  інші були  у  чудових  костюмах. І  як  на  будь-якому  святі,  не  обійшлося  без  музики,  пісень  і  танців.

      Свято дитячої  книги  подарувало  всім  присутнім  гарні  враження  та  чудовий  настрій.

       Свято  закінчилось,  а  Тиждень  дитячого  читання  продовжується.  Отож,  цікавих  канікул  з  книгою!

 


Зустріч  з  письменниками

8  листопада  шкільна  бібліотека НВК  провела  творчу  зустріч учнів 4-х класів  з сучасними  Черкаськими письменниками  Анною  Григорович  і  Алісою  та  Романом  Котляр.  Зустріч  дітей  з письменниками  була  щирою  і  емоційною.  Присутні почули  цікаві  моменти з життя  письменників,  історію  написання книг. Анна  Григорович познайомила  учнів із  казковою  повістю  «Чарівні  пригоди конячки  Камелії  та  зоряних  дітей  Дмитрика  й  Насті»,  яка  написана  на  основі  реальних  подій. Саме  Камелія  стала  першим  в  Україні  конем-іпотерапевтом – вірним  та  чуйним  другом  і  цілителем  для  багатьох  особливих  дітей,  які  страждади  на  ДЦП,  аутизм  та  інші  недуги. Все  дійство  супроводжувалося  музикою,  відеокадрами.

Родзинкою  зустрічі  стало  виконання  Анною Григорович    пісні «Квітка-душа». 

        Дітям також сподобалася    поезія  Аліси  Котляр,  адже  у  ній  світ  перших  дитячих  здивувань  і  захоплень,  сприйняття  оточуючого  світу  очима  цікавої  маленької  дитини.  

       На завершення зустрічі були дружня фотосесія, та щирі побажання письменникам  творчого натхнення і  написання нових цікавих  книг.

   


Шкільна  бібліотека –  центр  творчого  розвитку  дитини

З метою  популяризації  читання  з   22 по 26 жовтня 2018 року проходив тиждень шкільної бібліотеки «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини». Розпочався тиждень  екскурсіями  учнів  1-х  класів  до  шкільної  бібліотеки, проведенням  бесід  для  учнів 3-4 класів  про цікаві факти з життя В. Сухомлинського  та літературних  подорожей для учнів 2-х класів  «Казковий  світ Василя Сухомлинського».  Для учнів 4А  та 4В  класів  відбулась  творча  зустріч з Черкаськими письменниками  Анною  Григорович  та  Алісою  і Романом  Котляр. Учні 4Б  класу  створювали  книжкові  закладки  власними  руками, учні  5В  класу  робили  аплікації  з  осінніх  листочків,  учні  6-х  класів  малювали  своїх  улюблених  героїв  книг  та  казок.

 


27.04.2018  Рейд-перевірка  стану  збереження  підручників

У  квітні місяці шкільний  бібліотекар  разом  з  бібліотечним активом  провели рейд-перевірку  стану  збереження  підручників учнями  НВК.  Ця  робота  проводиться  з  метою виховання  в  учнів  відповідальності  за  правильне  і  бережливе  використання  підручників та поваги  до  праці  людей,  які  їх  створюють.

                            


26.04.2018  Роковини Чорнобильської  трагедії

Виховний  захід до  роковин  Чорнобильської  трагедії 1986 року відбувся у З-А та З-В класах. Учні  переглянули  презентацію  та  відеоматеріали,  пройнялися  побаченим і почутим.  Правда  про Чорнобильську  трагедію  є  жахливою,  проте  вона  необхідна  для  нас  сьогоднішніх,  як  нагадування,  як  пересторога,  щоб  не  допустити  таких    подій  у  майбутньому.


02.03.2018  Виховний захід «Посвята в читачі»

          «Хто  багато  читає  –  той  багато  знає» – під таким девізом пройшла посвята в читачі для учнів 1-х класів НВК. Маленьких першокласників чекала зустріч з чарівним світом Книжкового королівства: улюбленими героями дитячих книг  прекрасною Феєю, Буратіно, Мальвіною, Незнайком, Мудриком, Кікіморою, Бабою Ягою та Королевою Книг.  Учні продемонстрували свої знання, відповідаючи на запитання вікторини, показали вміння відгадувати загадки.  Першокласники ознайомилися з правилами збереження книги, правилами поведінки в бібліотеці та отримали пам’ятки, а також подивилися мультфільм «Гришкины книжки» І,  звичайно,  посвята  в  читачі  завершилася  проголошенням  Клятви  Читача. З  цієї  хвилини  для них відкрилися двері у чудовий світ Книжкового королівства. Вони  стали читачами шкільної бібліотеки.

   

16.02.2018 Виховний захід по  творчості  Галини  Малик «Незвичайні  пригоди  Алі  в  країні  Недоладії»

Незабутні враження та позитивні емоції залишились  в учнів  7-Б класу   від заходу, проведеного  шкільною  бібліотекою  та  вчителем  української  мови  та  літератури  Мукан В.П.  Учні  дізналися  про  життєвий  шлях  письменниці   Галини  Малик, мотиви  написання  нею  книги  «Незвичайні  пригоди  Алі  в  країні  Недоладії», подивилися   буктрейлер  (короткий  рекламний  відеоролик) на книгу  та  театралізовану інсценізацію,  яка  сподобалася  учням,  адже   їхні  однокласники,  що  перевтілилися в героїв  книги, були справжніми  акторами. Герої  книги показали, як потрібно долати перешкоди  на  своєму  шляху,  як  доводити  розпочаті  справи  до  кінця.

 

15.01.2018   ГПД  Свята Різдвяного циклу.  Різдвяний    вертеп.

Пройшли зимові канікули,  під  час  яких  відбулися  свята  різдвяного  циклу.  Та  в  читальному  залі   для учнів  групи  продовженого  дня  15 січня 2018 року шкільний  бібліотекар  розповіла про  різдвяні свята,  діти  співали  колядки,  щедрівки,  перевдягалися  в костюми  Різдвяного  вертепу.

 

19.12.2017 ГПД Свято Миколая

Для  учнів  групи  продовженого  дня  в  читальному  залі  бібліотеки  відбулось  Свято  Миколая.  Діти  дізналися  про  історію проведення  свята,  отримали  миколайчики  від  ангела,  та  вивчили  чудову пісню  про  Святого Миколая.