Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

Міжнародний день рідної мови

 21 лютого наш навчальний заклад провів ряд урочистих заходів до відзначення Мінародного дня рідної мови. Учні виготовили та розмістили для загального огляду стіннівки та малюнки мовного спрямування «Буду я навчатись мови золотої».

У шкільній бібліотеці протягом тижня діяла тематична виставка книг та словників «Люби та вивчай рідну мову» (бібліотекар Ганенко Г.М.).

У 1-11-х класах проведено виховні години, інформаційні хвилинки «Мова – це теж Батьківщина», «Мова моя – душа голосна України».

Учителями-філологами проведено диктанти інформаційної дії «Як ми говоримо», «У світі цікавих слів і висловів». Старшокласники обговорили проблеми сучасності в мовному аспекті та захищали проекти «Мовне обличчя моєї школи».

Семикласники разом із учителем української мови Мукан В.П., учителем музичного мистецтва Станько Г.П. та педагогом-організатором Боровик Н.А. в актовій залі школи провели позакласний захід «Мова – це теж Батьківщина».

Учні 6-х класів (учитель Дорош Л.М.) об’єдналися в процесі підготовки виховного заходу «Плекаймо в серці рідне слово – прозоре диво калинове!». Учасники заходу переглянули ряд відеосюжетів: «Факти про мови світу», «Цікаві факти про українську мову», «Старовинна легенда про українську мову», «Історія розвитку української мови», «Поради. Як почати говорити українською», читали поезії про українську мову, виконували про неї пісні.

Загалом усі заходи до Міжнародного дня рідної мови в Черкаському НВК № 34 поглибили знання учнів про мови світу та про рідну мову, їх значення в житті кожного народу; сформувати розуміння того, що українська мова – наш національний скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширили знання про красу й  багатство українського слова; продовжують виховувати любов до рідного слова, Батьківщини, почуття поваги до всього українського, свідоме бажання розмовляти рідною мовою; повагу до мов і культур інших народів.

 

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!