Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

5 лютого – День Безпечного Інтернету

Сьогодні наша школа долучилася до Всесвітнього Дня Безпечного Інтернету. Вчителі інформатики Гулянко Н.Є, Осіян О.В., Кара І.Ю провели веб-квест з учнями 5-11 класів, діти прослухали інформаційні хвилинки.

Цього року до  Дня безпечного інтернету долучилися понад 130 країн з усього світу. В Україні більше 1240 організацій зареєструвалися на участь у Дні. Усі заходи відбуваються зі слоганом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». А їх головна мета – залучити кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

Як розповіла координаторка Національного комітету Дня безпечного Інтернету Олена Черних під час прес-конференції, за даними організації UNICEF у 2017 році кожен третій користувач – це молода людина віком до 18 років.

«Діти у все більш ранньому віці починають користуватися інтернетом. Навіть є такі країни, де діти молодше 15 років частіше користуються інтернетом, ніж дорослі, старші 25 років», – зазначила вона. За словами експертки, Україна зараз намагається долучитися до загальноєвропейської мережі Центрів безпечного інтернету й очікує відповідного рішення з Брюсселю.   

«Ми, як Центр з кращого інтернету, у співпраці з Інтернет Асоціацією України, Міністерством освіти і науки України та Департаментом кіберполіції зможемо створити Центр безпечного інтернету в Україні, який буде працювати не лише один день у перший вівторок лютого, а кожен день», – пояснила Олена Черних.

Експертка розповіла, що під час освітніх заходів, які проводить Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні, дітей запитували про найбільші, на їх думку,  загрози в інтернеті. Й вони найчастіше називають ЧСВ (інтернет-мем, походить від російськомовного «чувство собственной важности»), монетизацію контенту на YouTube та хейтерів (від англ. hate – «ненависть», люди які відкрито демонструють свою ненависть чи зневагу).  

«Дорослим варто намагатися дивитися на деякі питання безпеки очима дітей. Я впевнена, що не кожен дорослий у навчальному закладі зараз зможе надати підтримку дитині й допомогу. В нас дуже великий цифровий розрив. Важливо залучати дитину до тих рішень, які стосуються її та її безпеки», – запропонувала координаторка.

Стежити за Днем безпечного інтернету та його заходами як в Україні, так і в світі, можна за хештегами  #SID2019 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах.

Нагадаємо, соцмережа Facebook запустила  портал для батьків, який має допомогти їм навчити дітей безпечно користуватися соцмережами. На порталі представлено кілька розділів: перші кроки у Facebook, правила безпеки та окремо винесені «Поради для батьків» та «Поради експертів».

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!