Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

5 лютого – День Безпечного Інтернету

Сьогодні наша школа долучилася до Всесвітнього Дня Безпечного Інтернету. Вчителі інформатики Гулянко Н.Є, Осіян О.В., Кара І.Ю провели веб-квест з учнями 5-11 класів, діти прослухали інформаційні хвилинки.

Цього року до  Дня безпечного інтернету долучилися понад 130 країн з усього світу. В Україні більше 1240 організацій зареєструвалися на участь у Дні. Усі заходи відбуваються зі слоганом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». А їх головна мета – залучити кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

Як розповіла координаторка Національного комітету Дня безпечного Інтернету Олена Черних під час прес-конференції, за даними організації UNICEF у 2017 році кожен третій користувач – це молода людина віком до 18 років.

«Діти у все більш ранньому віці починають користуватися інтернетом. Навіть є такі країни, де діти молодше 15 років частіше користуються інтернетом, ніж дорослі, старші 25 років», – зазначила вона. За словами експертки, Україна зараз намагається долучитися до загальноєвропейської мережі Центрів безпечного інтернету й очікує відповідного рішення з Брюсселю.   

«Ми, як Центр з кращого інтернету, у співпраці з Інтернет Асоціацією України, Міністерством освіти і науки України та Департаментом кіберполіції зможемо створити Центр безпечного інтернету в Україні, який буде працювати не лише один день у перший вівторок лютого, а кожен день», – пояснила Олена Черних.

Експертка розповіла, що під час освітніх заходів, які проводить Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні, дітей запитували про найбільші, на їх думку,  загрози в інтернеті. Й вони найчастіше називають ЧСВ (інтернет-мем, походить від російськомовного «чувство собственной важности»), монетизацію контенту на YouTube та хейтерів (від англ. hate – «ненависть», люди які відкрито демонструють свою ненависть чи зневагу).  

«Дорослим варто намагатися дивитися на деякі питання безпеки очима дітей. Я впевнена, що не кожен дорослий у навчальному закладі зараз зможе надати підтримку дитині й допомогу. В нас дуже великий цифровий розрив. Важливо залучати дитину до тих рішень, які стосуються її та її безпеки», – запропонувала координаторка.

Стежити за Днем безпечного інтернету та його заходами як в Україні, так і в світі, можна за хештегами  #SID2019 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах.

Нагадаємо, соцмережа Facebook запустила  портал для батьків, який має допомогти їм навчити дітей безпечно користуватися соцмережами. На порталі представлено кілька розділів: перші кроки у Facebook, правила безпеки та окремо винесені «Поради для батьків» та «Поради експертів».

Шановні батьки майбутніх першокласників! Запрошуємо вас на батьківські збори, які відбудуться 18 червня 2024 року о 18.00. Чекаємо на зустріч в актовій залі.

В НВК №34 вільна вакансія інформатика, фізика, системного адміністратора, соціального педагога та прибиральниці. За детальною інформацією звертатися в приймальню директора чи за номером телефону 38 (0472) 31-55-31

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!