Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

Тільки мотиваційний лист: куди можна вступити без НМТ

Здобути вищу освіту можна без прохідних балів з НМТ чи фахового іспиту. На підставі лише мотиваційного листа можна вступити на спеціальності, які мають особливу підтримку від держави.

За такою програмою працюють вже другий рік поспіль, розповіла Суспільному відповідальна секретарка приймальної комісії Черкаського національного університету Людмила Смолиус.

У магістратуру на дошкільну освіту цьогоріч вирішила вступати Анна Сердюченко. Через проблеми зі здоров’ям, пояснила вона, не могла скласти фаховий іспит, тому вступає за мотиваційним листом.

“Я хочу отримати цю спеціальність для того, щоб в майбутньому працювати з дітьми”, – пояснила вона.

Тільки мотиваційний лист: куди можна вступити без НМТ

Суспільне Черкаси

Працює в школі вихователем 20 років Марина Албу. Аби вдосконалити свої знання, вирішила вступити на магістрату на спеціальність особливої підтримки:

“Початкова освіта і асистент вчителя. Я хочу далі працювати з дітками не лише вихователем, але й вчителем. І якщо є така можливість, звичайно я буду навчатися”.

Тільки мотиваційний лист: куди можна вступити без НМТ

Дарія Кравченко цьогоріч хотіла навчатися на готельно-ресторанній справі, але під час складання мультипредметного тестування отримала низький бал із математики. Аби не втрачати рік, подала мотиваційний лист і підписала контракт на вступ за спеціальністю агрономія.

“Наразі йде війна і потрібно відновлювати знищені поля, які були знищені. Я цікавилася агрономією ще, мабуть, із дитинства. Мені подобалось знати, шкодить рослинам, як вони ростуть”, – розповіла вона.

Тільки мотиваційний лист: куди можна вступити без НМТ

Нині потрібно розвивати промислові й робітничі професії, пояснив агроном сільськогосподарського підприємства Микола Рідченко. Тому те, що ці спеціальності мають особливу підтримку від держави, на його думку, має мотивувати абітурієнтів навчатися краще:

“Лише кожен десятий іде в сільське господарство. А то ж забезпечуватиме людей продукцією, це ж продовольча безпека країни”.

В університеті визначили 17 спеціальностей, які мають особливу підтримку. А такий спосіб вступу цьогоріч набирає популярності, зазначила відповідальна секретарка приймальної комісії Людмила Смолиус.

“У нашому університеті це педагогічні спеціальності, дошкільна освіта, початкова освіта, середня освіта, математика, біологія, хімія, інформатика, а також певні математичні спеціальності: фізика та астрономія, прикладна фізика тощо”.

Тільки мотиваційний лист: куди можна вступити без НМТ

Суспільне Черкаси

Тільки мотиваційний лист: куди можна вступити без НМТ

Міністерство освіти працює в цьому напрямку, аби підтримати українську молодь, пояснила вона.

В НВК №34 вільна вакансія прибиральниці. За детальною інформацією звертатися в приймальню директора чи за номером телефону 38 (0472) 31-55-31

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!