Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

РЕФОРМА ШКОЛИ: ДПА У ШКОЛАХ ПОВЕРНУТЬ,А КІЛЬКІСТЬ ПРЕДМЕТІВ ЗБІЛЬШИТЬСЯ

9 березня на підкомітеті з питань з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях народні депутати розглядали проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо обов’язкових результатів навчання.

Зокрема, ініціатори законопроєкта пропонують внести зміни до Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з якими до переліку обов’язкових предметів для проходження державної підсумкової атестації (ДПА) за кожен рівень повної загальної середньої освіти включити історію України та іноземні мови (крім російської).

Обговорення проєкта викликало гарячу дискусію. Депутати погодилися, що законопроєкт до другого читання потребує доопрацювання, зокрема, дискусійною виявилася пропозиція щодо запровадження ДПА з історії на рівні початкової освіти.

Міністерство освіти та науки України запропонувало новий підхід проходження ДПА на кожному рівні загальної середньої освіти, де учень обов’язково (крім випадків, визначених законодавством) має пройти ДПА на рівні:

початкової освіти — з державної мови та математики;

базової середньої освіти — з державної мови, математики, історії та іноземної мови (крім мови держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом);

профільної середньої освіти — з державної мови, історії України, математики або іноземної мови (крім російської).

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!