Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

19 березня – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ ВАСИЛІВНИ КОСТЕНКО – ГЕНІАЛЬНОЇ УКРАЇНКИ, СИМВОЛА НАЦІЇ.

Ліна Василівна Костенко – легендарна постать в українській літературі: геніальна українська письменниця, поетеса, публіцист, філософ, митець – мислитель, громадський діяч, кришталево чистий і чесний символ свого народу.

Є люди, які ще за життя стають легендами. Такою є Ліна Василівна Костенко.

На нинішньому поетичному Олімпі України поезія Ліни Костенко – це шедевр, геніальність і неповторність, феномен української культури. Це голос народу. Маючи воістину Божий дар слова, вона є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Таким поетом може пишатися будь-який народ світу. Ліна Василівна належить до обраного кола кращих поетів сучасності. В часи безвір’я вона повертала людям віру у слово, а також такі поняття, як: гідність, національна честь і самоповага. Поетів такого масштабу, такого дарування народжується всього – один-два на століття.

Ліна Костенко входить до переліку найвідоміших жінок сучасної України. Її творчість – невід’ємна частина історії України, національної культури.

Поезія Ліни Костенко увібрала в себе дві найбільші людські доблесті –мужність і розум. Водночас – це поезія ніжної та прекрасної жінки, що володіє могутньою силою почуттів, їх витонченістю та аристократизмом.