Сторінка психолога

 

Скористайтеся посиланням на сайти для школярів, які пояснюють уроки не гірше вчителя!

https://bitter-onion.livejournal.com/3186505.html?fbclid=IwAR2hMcU4PbCdkJRZdVVF7DdC-C_SZU1lg_SIy-XQmapRlKO7Pha07a5ebiU

Радимо скористатися корисними посиланнями учням та батькам! МОЗ створило інформаційно-просвітницькі  мультфільми про коронавірус.  Дивіться за посиланнями та будьте здорові!

https://youtu.be/2NOzH9dopyIhttps://www.youtube.com/watch?

time_continue=19&v=2NOzH9dopyI&feature=emb_logo

Шановні батьки! Корисна інформація для Вас від відомого черкаського психолога Володимира Осичнюка.

Права дітей

Права дітей в Україні захищені міжнародним та національним законодавством. Дорослим необхідно знати про це та сприяти тому, щоб права дітей були захищені і в реальному житті.


Медіабезпека

Питання медіабезпеки є на даний час надзвичайно актуальним. Просвітницький баннер «Споживайте інформацію свідомо» допоможе вам навчитися сприймати інформаційні повідомлення критично та об’єктивно, тим самим зберігаючи власне психологічне здоров’я.

 


Домашнє насильство 

В Україні на законодавчому рівні визначено: домашнє насильство – це злочин! Якщо ви страждаєте від цього або маєте інформацію про даний злочин – не мовчіть! Будьте обізнані та умійте захистити себе та оточуючих.

 

 

 

 


Дії в разі насильства 

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» надає інформацію про те, як діяти та куди звертатися в разі виявлення жорстокого поводження з дитиною та/або в ситуації виявлення домашнього насильства. Захищайте себе та дітей – користуйтеся даною інформацією! 

 

 


Виховання без побиття

На допомогу батькам, які прагнуть дотримуватися принципів виховання без побиття, принижень, примусу і покарання. Існує багато способів виховання дітей в позитиві та любові!

   


Психосоматика

12 сигналів тіла про емоційні проблеми


Інтернет – безпека


Рекомендації для батьків

Найважливіші навички для кожної дитини

Коли старші діти їдуть учитись в університет, батьки знову і знову зауважують, наскільки швидко летить час. Дивно, як мало нам відведено на те, щоби встигнути дати дітям цінні уроки, які підготують їх до реального життя. Далі пропонуються дев’ять найважливіших навичок і цінностей, яких ви можете навчити своїх дітей у ранньому віці, щоб розвинути та зміцнити їх характер для дорослого життя.

Навичка № 1. Хороші манери, вихованість

Будь-яка вихована людина скаже вам, що значення хороших манер, уміння вести себе в суспільстві просто неможливо переоцінити.

Насправді, починати виховання в дитини основ хороших манер можна практично з моменту її народження. Для початку дуже доречними будуть прості слова «будь ласка» і «дякую». Використовуйте їх, коли ви сповиваєте, годуєте дитину і в будь-який інший час, коли це доречно.

Продовжуйте практикувати це в ясельному віці малюка. Коли донька натхненно приносить вам свою улюблену іграшку, скажіть: «Спасибі за те, що ти даєш мені пограти із твоєю лялечкою». Навіть у такому юному віці, ще не вміючи добре розмовляти, ваша дитина, як губка, спостерігає та вбирає в себе манери спілкування. Чим більше ви проявляєте хороших манер, тим імовірніше, що такий спосіб спілкування й поведінки стане повсякденним у житті вашої дитини.

Навичка № 2. Уміння плавати

Провідні педіатри рекомендують починати навчати дітей плавати у віці від одного до чотирьох років. Це істотно підвищує ймовірність виживання дітей при потраплянні в надзвичайну ситуацію на воді.

Навичка № 3. Висловлення вдячності

Виховання дітей у нашому ультраматеріалістичному світі – це нелегке завдання, особливо тому, що вони оточені сотнями нових цікавих предметів, таких як новинки електронних пристроїв, брендовий одяг, іграшки та все, що завгодно.

Звісно, ми хочемо, щоб у наших дітей було все найкраще, але ми також повинні вчити їх того, що навіть якщо в них немає останньої й найкращої моделі будь-якого ґаджета й супермодних кросівок, є багато чого, за що вони повинні бути вдячні, відчувати почуття щирої і глибокої подяки.

Як і хороші манери, почуття вдячності треба виховувати вже з раннього віку. Почніть із простого. Наприклад, нагадуйте дітям про те, як їм пощастило мати теплий одяг узимку й автомобіль, який після школи відвозить їх на заняття в різні гуртки. Нагадуйте дітям, які вони щасливчики, адже в них є бабусі й дідусі, які люблять читати їм казки, брати й сестри, які будуть підтримувати їх протягом усього життя.

Сійте насіння вдячності в серцях дітей, коли вони ще зовсім маленькі, щоб вони могли навчитися цінувати свої численні дари на всіх інших етапах дорослішання.

Навичка № 4. Казати правду

Один з найцінніших подарунків, який батьки можуть дати дитині, – виховати в неї чесність. У дітей багато можливостей бути нечесними у школі, вдома, із друзями і в десятках інших місць, де вони проводять час. Робота батьків полягає в тому, щоб учити їх відрізняти правильне від неправильного й розповідати про можливі наслідки брехні.

Як відомо, діти вчаться на прикладах, тому, коли вони бачать, як батьки прикрашають правду або бувають нещирими, вони починають думати, що казати одне, а робити інше – цілком нормально й прийнятно. Наприклад, якщо ви сказали голові батьківського комітету, що не зможете взяти участь в якомусь загальному для всіх батьків заході, тому що вас не буде в місті, а самі в цей день ідете з чоловіком на вечерю в ресторан, дитина засвоїть, що невинна брехня – це нічого страшного.

Навпаки, нехай ваші вчинки демонструють, що казати правду – завжди краще рішення, тим самим ви закладете міцну основу, на яку діти будуть спиратись і принципів якої будуть дотримуватись.

Навичка № 5. Уміння відстоювати власні інтереси

Якщо у вас надмірно чутлива дитина, чи, можливо, дитина, яка навчається трохи інакше, ніж інші діти, і їй складно встигати за однолітками у класі, ви не завжди зможете бути поруч і втручатись, коли їй знадобиться допомога.

Уміння дитини постояти за себе або сміливо сказати про те, що вона не розуміє якусь частину матеріалу уроку, стане їй у пригоді в багатьох сферах дорослого життя.

Якщо з дитинства ваша дитина страждає затримкою мовного розвитку (затримкою мовлення), у школі їй доведеться докладати удвічі більше зусиль, ніж її одноліткам, щоби впоратись із завданнями. Найбільшою проблемою для дитини може стати розуміння матеріалу, що викладається вчителями усно: якщо вони говорять занадто швидко, їй буде дуже складно зрозуміти, чого її навчають.

Тому вашій дитині вже в молодшій школі доведеться зупиняти вчителя та просити його повторювати те, що він каже. Інші діти можуть жартувати над дитиною, тому дуже корисно вдома разом з нею розігрувати маленькі сценки з відповідними способами просити про допомогу, щоб дитина навчилась упевнено отримувати будь-які необхідні їй роз’яснення, навіть перед великою аудиторією. До старших класів, швидше за все, діти полюблять учитися разом з такою дитиною, як ваша, тому що вона стане однією з небагатьох учнів, здатних піднімати питання, над якими замислювалися й інші діти, але не мали сміливості поставити їх.

Навичка № 6. Управління фінансами

Більшість дітей ідуть з дому в доросле життя, не знаючи різниці між дебетовою та кредитною карткою або того, як управляти своїми фінансами. Ми проводимо багато часу, навчаючи дітей зав’язувати шнурки, читати, їздити на велосипеді, але часто не докладаємо жодних зусиль, щоб навчити їх керувати й контролювати свої грошові витрати. І це велика помилка.

Як тільки діти починають отримувати кишенькові гроші від батьків або заробляти власні, працюючи неповний робочий день, ви можете починати вчити їх того, як зберігати, відкладати, заощаджувати гроші та складати бюджет. Якщо ваші діти отримують міцний фундамент знань про управління фінансами в юному віці, вони, швидше за все, стануть фінансово відповідальними дорослими людьми.

Навичка № 7. Проявляти емпатію й вибачатись

Учити дітей вибачатись, якщо вони сказали чи зробили щось неправильне чи образливе, так само важливо, як навчати хороших манер і виховувати в них почуття вдячності. Необхідно з раннього дитинства прищеплювати дитині почуття емпатії, співпереживання та вміння щиро просити вибачення.

Навичка № 8. Робити вибір, включаючи вибір на користь здоров’я

Неможливо переоцінити значення здорового харчування для дитини. Іноді мамам складно готувати здорову їжу в кінці довгого робочого дня, особливо якщо можна замовити її з доставкою додому.

Але, як і всі навички, які обговорювались у цій статті раніше, діти набувають звичку харчуватися вдома, за сімейним столом. Якщо вони бачать, що ми починаємо наминати тістечка, як тільки переступаємо поріг дому, тому що перебуваємо у стані стресу й голоду після виснажливого дня в офісі, вони починають діяти так само.

З іншого боку, коли ми приймаємо більш мудрі рішення, наприклад, їмо фрукти замість печива, вони дізнаються, що це кращий спосіб, щоби наситити організм і наповнити його енергією.

Навичка № 9. Вибирати щастя, бути щасливим

Як би банально це не звучало, справжнє щастя завжди в руках самої людини. Ні сім’я, ні друзі, ні кар’єра, ні дім, ні автомобілі або гардероб, ні місце проведення відпустки, ні ті, з ким ми спілкуємось, і те, чим ми володіємо, не може визначати, щасливі ми чи ні, – це залежить лише від нас самих.

Це, безумовно, один з найкращих уроків, які ми можемо дати своїм дітям, – лише ми самі вибираємо, будуть впливати обставини на те, як ми себе почуваємо, чи ні. Це нелегко, але якщо ми зможемо навчити дітей фокусуватись на позитивних моментах, навіть якщо життя не дуже добре до них, вони будуть краще підготовлені до зустрічі з несподіваними злетами й падіннями, які неминучі в дорослому житті.


Профілактика насильства

                                                     

 


Корекційна робота з дітьми з ООС

 

В НВК № 34 навчаються діти з особливими освітніми потребами з різними нозологіями, які перебувають на інклюзивній та індивідуальній формі навчання. З дітьми даної категорії практичним психологом проводяться корекційно-розвиткові заняття за наступними програмами:

  1. Корекція розвитку. Програма з корекційно-розвиткової роботи для 5-9 класів для дітей із затримкою психічного розвитку. Автори: Логвінова І.П., Кучеренко Ю.О.
  2. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Соціально-побутове орієнтування» (варіативний модуль «Подорож у життя») для 5-10 класів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Автори: Міненко А.В., Грикун А.С.
  3. Корекція розвитку. Програма з корекційно-розвиткової роботи для 1-4 класів для дітей з затримкою психічного розвитку. Автори: Логвінова І.П., Кучеренко Ю.О.
  4. Корекція розвитку (базова). Програма з корекційно-розвиткової роботи для учнів 5-9 класів із порушеннями опорно-рухового апарату. Автори: Чеботарьова О.В., Іоганова Н.А., Топчій Н.Г.

Профілактика торгівлі людьми

Українська молодь сьогодні все частіше бачить своє майбутнє за межами України. Певна кількість випускників шкіл бажають навчатися і працювати за кордоном. Тому виникають нагальні питання: як убезпечити себе під час перебування в чужій країні? Як не потрапити у пастку шахраїв? Як не стати жертвою торговців живим товаром? Як уникнути жахів сучасного рабства? На ці питання шукали відповіді учні 11-х класів за допомогою практичного психолога Битько Ю.А. та педагога-організатора Боровик Н.А. Змістовна дискусія та перегляд навчального фільму «Станція призначення – життя» дали відповіді на багато запитань, пов’язаних з безпечним перебуванням за кордоном.