Вакантні місця в НВК №34
1 клас – 4 особи
2 клас – 8 осіб
4 клас – 3 особи
7 клас – 5 осіб
8 клас – 4 особи
9 клас – 5 осіб
11 клас – 10 осіб
Уміння говорити «ні»
Уміння говорити «ні» — цінна навичка, яка допомагає вибудувати навколо себе невидимий захист та оборонятися від маніпуляторів. Якщо вам складно відмовити людині, ви страждаєте від почуття провини і невпевненості, то вам є над чим працювати.
Як сказати «ні»:
Сказати як відрізати
Метод працює з агресивними і наполегливими маніпуляторами. Ці люди впевнені, що відмова завжди повинна супроводжуватися поясненням. Але причина відмови — це ваша особиста справа, і вам вибирати, озвучувати її чи ні. У розмові з агресивним і наполегливим опонентом, не вигадуйте причину, а скажіть своє тверде «ні». Це не дасть маніпулятору можливість маневру.
Відмова зі співчуттям
Підходить, якщо перед вами маніпулятор, який добивається цілей шляхом тиску на почуття провини. Поспівчувайте проблемі співрозмовника, висловіть, як ви розумієте його відчай, але скажіть «ні», якщо «так» викликає у вас внутрішній дискомфорт і йде наперекір вашим потребам.
Відмова без терміну давності
Метод допоможе, якщо ви вкрай невпевнені в собі, легко піддаєтеся на маніпуляції і ризикуєте зірватися, знову потрапивши на гачок. Відмова без терміну давності не вимагає швидкої відповіді. Візьміть тайм-аут. Приклад такої відмови: «Дайте мені час подумати», «Зараз я не можу відповісти, оскільки вже запланував/-ла на цей день власні справи».
Ціпоради не означають, що ви завжди маєте відмовляти чине допомагати людям. Ваш внутрішній комфорт — це основа самооцінки. Саме він повинен знаходитися в пріоритеті. Вміння правильно і вчасно сказати «ні» є запорукою вашої захищеності від маніпуляторів.
Поки ви думали, що я не бачу
Завжди пам’ятайте – діти спостерігають за вами і роблять так, як робите ви, а не, як ви говорите. Цей чудовий текст тому підтвердження.
«Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, що ви повісили мій перший малюнок на холодильник, і я негайно захотів намалювати інший.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, що ви нагодували бездомну кішку, і я дізнався, що добре бути добрим до тварин.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, що ви зробили мій улюблений пиріг для мене, і я дізнався, що навіть дрібниці можуть мати особливий сенс.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, що ви приготували обід і віднесли його другу, який був хворий, і я дізнався, що всі ми повинні допомагати і піклуватися один про одного.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, що ви витрачаєте свій час і гроші, щоб допомагати людям, у яких нічого немає, і я дізнався, що ті, у кого є щось, повинні допомагати тим, у кого немає нічого.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, що ви дбаєте про наш будинок і про всіх в ньому, і я дізнався, що ми повинні дбати про те, що нам дано і дороге.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, як ви ставитеся до своїх обов’язків, навіть коли ви не дуже добре себе почуваєте, і я дізнався, що повинен бути відповідальним, коли виросту.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, як сльози текли з ваших очей, і я дізнався, що іноді речі можуть заподіювати біль, і це нормально – плакати.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я бачив, як ви піклуєтеся про мене, і я хотів бути всім, чим я міг бути.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я брав більшість уроків з життя, які я повинен знати, щоб бути хорошою і успішною людиною, коли я виросту.
Поки ви думали, що я не дивлюсь, я дивився на вас і хотів сказати: «Мама і тато! Спасибі за все, що я бачив, поки ви думали, що я не дивлюсь!»
Самі вдома. Чим зайнятися?
Карантин вніс корективи у наше життя. Місто зупинилося, не працюють улюблені заклади, зібратися з друзями вдається хіба що через відеозв’язок. Що ж допоможе поліпшити настрій, залишитися продуктивним і далі радіти життю. Пропонуємо вам наступні ідеї для самоізоляції:
МЕДИТУВАТИ ЩОРАНКУ
Новини, робочі сповіщення та панічні пости знайомих перетворюються на інфошум. У такій ситуації цілком нормально відчувати тривожність, яка може паралізувати життєву активність та знизити рівень життєвої енергії. Щоб зберегти спокій та психічне здоров’я, спробуйте медитувати. У результаті регулярної практики медитації підвищується рівень стресостійкості та здатності концентруватися. Починати медитувати можна за допомогою Інтернету, де ви знайдете курси для початківців та окремі програми медитації від 3-х хвилин до півгодини. Багато підказок щодо медитації шукайте на каналах YouTube: від практик підтримки себе під час кризи до пошуків внутрішнього спокою. І, звісно, робота над підвищенням емоційного інтелекту може допомогти бути стійким до стресових ситуацій. Медитація – це хороший спосіб побути з собою, що, насправді, трапляється нечасто. В часи, коли ми не можемо виходити назовні, спробуйте вийти “в глибину”. Це може наштовхнути на нові усвідомлення про себе. Перетворіть медитацію на щоденний ритуал. Спочатку провітріть кімнату, за бажанням запаліть свічки або арома-палички. Якщо ваші коліна не звикли до пози лотоса, просто сядьте зручно. Відмовтеся від ідеї відганяти думки, а просто прийміть те, що думки, як радіостанції – не завжди ваші. В мережі безліч медитацій з голосовим супроводом, які допоможуть з технікою розслаблення.
Для базової медитації спробуйте:
– вимкнути телефон та прийняти зручну позу сидячи;
– заплющити очі та сконцентруватися на відчуттях свого тіла;
– намагатися не “залипати” на думках;
– якщо відчуєте, що відволікаєтеся, спробувати сконцентруватися на тому, як дихаєте;
– увімкнути звуки природи, щоб краще розслабитися.
ВЛАШТУВАТИ ОН-ЛАЙН-СНІДАНОК З ДРУЗЯМИ
Пережити карантин легше, якщо шукати нові шляхи для соціалізації та не втрачати зв’язок з близькими, тим більше, що соціальна ізоляція – це шкідливий для психічного здоров’я стан, який негативно впливає на імунітет, підвищує кількість гормонів стресу та ризики хвороб серця. Щоб почуватися добре, влаштуйте онлайн-сніданок з друзями. Приготуйте каву, улюблену сніданкову страву і підключайтеся через Skype, Zoom, Viber, Facetime, Instagram чи Facebook-месенджер. Відеозв’язок імітує присутність і дає відчуття емоційної близькості. Діліться своїми переживаннями та почуттями, смійтеся, жартуйте – допоможіть одне одному зняти напругу, підтримайте позитивним настроєм, шукайте нові можливості для близькості та єдності. І пам’ятайте: якщо раніше ми боялися слова “рутина”, зараз вона допоможе впоратися з домашнім режимом. Про це добре знають космонавти NASA, які радять розписувати кожну хвилину дня для боротьби з почуттям ізольованості.
НАРЕШТІ ПОДИВИТИСЯ ХОРОШЕ УКРАЇНСЬКЕ КІНО
Є час надолужити все те хороше, що ви прогавили в українському кіно. А його достатньо. Кіномани радять подивитися: віщувальну антиутопію “2020: Безлюдна країна” Корнія Грицюка, комедію-драму “Вулкан” про Херсонщину від Романа Бондарчука, документальний фільм про комунальний хор “Співає ІФТКЕ” Надії Парфан.
Варто переглянути один з найсильніших українських фільмів 2019 року – драму “Додому” Нарімана Алієва, а також “Кіборги”, “Дике поле” за романом Сергія Жадана та “Плем’я” Мирослава Слабошпицького.
Зверніть увагу на новий телесеріал “Спіймати Кайдаша” – сучасну версію п’єси Нечуя-Левицького, яку написала і поставила Наталка Ворожбит.
В 2019 році українське кіно нарешті зрозуміло, що показувати потрібно те, що нам близьке, а не копіювати Захід. І такі речі варто підтримувати. Якщо ви ще не встигли подивитися “Мої думки тихі”, “Віддана”, “Черкаси”, “Наші котики” – є час наздогнати. І карантинні вечори вже не будуть такими довгими.
НАВАЖИТИСЯ ПРИВЕСТИ ДО ПОРЯДКУ ГАРДЕРОБ
Залишатися вдома на карантині не означає проводити весь час у піжамі і не планувати свій весняно-літній гардероб. Та й організація речей допомагає знизити рівень стресу. А зайвий одяг завжди можна передати на благодійність або продати на онлайн-платформі.
Для проведення операції “Чиста шафа”:
– виділіть собі достатньо часу;
– розберіть одяг різних сезонів. Теплі речі після прання та чистки заховайте подалі;
– охарактеризуйте свій стиль та продумайте гардероб. Залежно від цього визначтеся, що залишати, а чого позбутися;
– розберіть одяг за категоріями. Наприклад, спершу сукні, а далі кофти, штани тощо;
– пригадайте, коли ви востаннє одягали конкретну річ. Якщо більше як рік тому, то навіщо вона займає місце в шафі?
– приміряйте одяг при денному світлі;
– робіть фото вдалих образів.
Якщо у “звичному” житті вам завжди не було що вдягти, спробуйте зараз сформувати свій “розумний” гардероб. У ньому все має бути функціональним, а кожен елемент має поєднуватися з 4-5 іншими одиницями. Вдала основа для капсульного гардероба – це мінімалістичні силуети, базові речі гарної якості та спокійні кольори. Для натхнення подивіться відео з порадами від стилістів.
І пам’ятайте: ВДОМА – НОРМ!!!
Шановні учасники освітнього процесу! Дотримання правил особистої гігієни, соціальної дистанції, самоізоляції та збереження сприятливого психологічного клімату в сім’ях під час карантину зможе вберегти здоров’я та життя кожного з нас. Будьмо відповідальними!
Пропонуємо до вашої уваги анімаційні фільми, які підкажуть дітям і дорослим, як поводитись під час карантину вдома та в громадських місцях, а також, які кроки здійснювати у випадку захворювання. Будьмо обізнаними!
Для наших найменших учнів пропонуємо переглянути мультфільми “Чому я не можу піти до бабусі?” та “Про хворобу немитих рук”. Ці мультики пояснять діткам, що таке вірус і чому важливо ізолюватися і дотримуватися правила ретельно мити руки.
Пропонуємо учням 9-11 класів пройти онлайн-діагностику з профорієнтації. Скориставшись даними методиками, ви зможете звузити коло пошуку ідеальної для вас професії, дізнатися, яка саме професія відповідає вашим інтересам, схильностям, здібностям та є близькою до вашого типу особистості. Бажаємо успіху!
https://testometrika.com/business/the-test-for-the-profession/
https://testometrika.com/business/professional-interests-aptitudes-and-abilities/
https://testometrika.com/business/test-to-determine-career/
Скористайтеся посиланням на сайти для школярів, які пояснюють уроки не гірше вчителя!
https://bitter-onion.livejournal.com/3186505.html?fbclid=IwAR2hMcU4PbCdkJRZdVVF7DdC-C_SZU1lg_SIy-XQmapRlKO7Pha07a5ebiU
Радимо скористатися корисними посиланнями учням та батькам! МОЗ створило інформаційно-просвітницькі мультфільми про коронавірус. Дивіться за посиланнями та будьте здорові!
https://youtube/2NOzH9dopyIhttps://www.youtube.com/watch?
time_continue=19&v=2NOzH9dopyI&feature=emb_logo
Шановні батьки! Корисна інформація для Вас від відомого черкаського психолога Володимира Осичнюка.
Права дітей в Україні захищені міжнародним та національним законодавством. Дорослим необхідно знати про це та сприяти тому, щоб права дітей були захищені і в реальному житті.
Питання медіабезпеки є на даний час надзвичайно актуальним. Просвітницький баннер «Споживайте інформацію свідомо» допоможе вам навчитися сприймати інформаційні повідомлення критично та об’єктивно, тим самим зберігаючи власне психологічне здоров’я.
В Україні на законодавчому рівні визначено: домашнє насильство – це злочин! Якщо ви страждаєте від цього або маєте інформацію про даний злочин – не мовчіть! Будьте обізнані та умійте захистити себе та оточуючих.
Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» надає інформацію про те, як діяти та куди звертатися в разі виявлення жорстокого поводження з дитиною та/або в ситуації виявлення домашнього насильства. Захищайте себе та дітей – користуйтеся даною інформацією!
На допомогу батькам, які прагнуть дотримуватися принципів виховання без побиття, принижень, примусу і покарання. Існує багато способів виховання дітей в позитиві та любові!
12 сигналів тіла про емоційні проблеми
Найважливіші навички для кожної дитини
Коли старші діти їдуть учитись в університет, батьки знову і знову зауважують, наскільки швидко летить час. Дивно, як мало нам відведено на те, щоби встигнути дати дітям цінні уроки, які підготують їх до реального життя. Далі пропонуються дев’ять найважливіших навичок і цінностей, яких ви можете навчити своїх дітей у ранньому віці, щоб розвинути та зміцнити їх характер для дорослого життя.
Навичка № 1. Хороші манери, вихованість
Будь-яка вихована людина скаже вам, що значення хороших манер, уміння вести себе в суспільстві просто неможливо переоцінити.
Насправді, починати виховання в дитини основ хороших манер можна практично з моменту її народження. Для початку дуже доречними будуть прості слова «будь ласка» і «дякую». Використовуйте їх, коли ви сповиваєте, годуєте дитину і в будь-який інший час, коли це доречно.
Продовжуйте практикувати це в ясельному віці малюка. Коли донька натхненно приносить вам свою улюблену іграшку, скажіть: «Спасибі за те, що ти даєш мені пограти із твоєю лялечкою». Навіть у такому юному віці, ще не вміючи добре розмовляти, ваша дитина, як губка, спостерігає та вбирає в себе манери спілкування. Чим більше ви проявляєте хороших манер, тим імовірніше, що такий спосіб спілкування й поведінки стане повсякденним у житті вашої дитини.
Навичка № 2. Уміння плавати
Провідні педіатри рекомендують починати навчати дітей плавати у віці від одного до чотирьох років. Це істотно підвищує ймовірність виживання дітей при потраплянні в надзвичайну ситуацію на воді.
Навичка № 3. Висловлення вдячності
Виховання дітей у нашому ультраматеріалістичному світі – це нелегке завдання, особливо тому, що вони оточені сотнями нових цікавих предметів, таких як новинки електронних пристроїв, брендовий одяг, іграшки та все, що завгодно.
Звісно, ми хочемо, щоб у наших дітей було все найкраще, але ми також повинні вчити їх того, що навіть якщо в них немає останньої й найкращої моделі будь-якого ґаджета й супермодних кросівок, є багато чого, за що вони повинні бути вдячні, відчувати почуття щирої і глибокої подяки.
Як і хороші манери, почуття вдячності треба виховувати вже з раннього віку. Почніть із простого. Наприклад, нагадуйте дітям про те, як їм пощастило мати теплий одяг узимку й автомобіль, який після школи відвозить їх на заняття в різні гуртки. Нагадуйте дітям, які вони щасливчики, адже в них є бабусі й дідусі, які люблять читати їм казки, брати й сестри, які будуть підтримувати їх протягом усього життя.
Сійте насіння вдячності в серцях дітей, коли вони ще зовсім маленькі, щоб вони могли навчитися цінувати свої численні дари на всіх інших етапах дорослішання.
Навичка № 4. Казати правду
Один з найцінніших подарунків, який батьки можуть дати дитині, – виховати в неї чесність. У дітей багато можливостей бути нечесними у школі, вдома, із друзями і в десятках інших місць, де вони проводять час. Робота батьків полягає в тому, щоб учити їх відрізняти правильне від неправильного й розповідати про можливі наслідки брехні.
Як відомо, діти вчаться на прикладах, тому, коли вони бачать, як батьки прикрашають правду або бувають нещирими, вони починають думати, що казати одне, а робити інше – цілком нормально й прийнятно. Наприклад, якщо ви сказали голові батьківського комітету, що не зможете взяти участь в якомусь загальному для всіх батьків заході, тому що вас не буде в місті, а самі в цей день ідете з чоловіком на вечерю в ресторан, дитина засвоїть, що невинна брехня – це нічого страшного.
Навпаки, нехай ваші вчинки демонструють, що казати правду – завжди краще рішення, тим самим ви закладете міцну основу, на яку діти будуть спиратись і принципів якої будуть дотримуватись.
Навичка № 5. Уміння відстоювати власні інтереси
Якщо у вас надмірно чутлива дитина, чи, можливо, дитина, яка навчається трохи інакше, ніж інші діти, і їй складно встигати за однолітками у класі, ви не завжди зможете бути поруч і втручатись, коли їй знадобиться допомога.
Уміння дитини постояти за себе або сміливо сказати про те, що вона не розуміє якусь частину матеріалу уроку, стане їй у пригоді в багатьох сферах дорослого життя.
Якщо з дитинства ваша дитина страждає затримкою мовного розвитку (затримкою мовлення), у школі їй доведеться докладати удвічі більше зусиль, ніж її одноліткам, щоби впоратись із завданнями. Найбільшою проблемою для дитини може стати розуміння матеріалу, що викладається вчителями усно: якщо вони говорять занадто швидко, їй буде дуже складно зрозуміти, чого її навчають.
Тому вашій дитині вже в молодшій школі доведеться зупиняти вчителя та просити його повторювати те, що він каже. Інші діти можуть жартувати над дитиною, тому дуже корисно вдома разом з нею розігрувати маленькі сценки з відповідними способами просити про допомогу, щоб дитина навчилась упевнено отримувати будь-які необхідні їй роз’яснення, навіть перед великою аудиторією. До старших класів, швидше за все, діти полюблять учитися разом з такою дитиною, як ваша, тому що вона стане однією з небагатьох учнів, здатних піднімати питання, над якими замислювалися й інші діти, але не мали сміливості поставити їх.
Навичка № 6. Управління фінансами
Більшість дітей ідуть з дому в доросле життя, не знаючи різниці між дебетовою та кредитною карткою або того, як управляти своїми фінансами. Ми проводимо багато часу, навчаючи дітей зав’язувати шнурки, читати, їздити на велосипеді, але часто не докладаємо жодних зусиль, щоб навчити їх керувати й контролювати свої грошові витрати. І це велика помилка.
Як тільки діти починають отримувати кишенькові гроші від батьків або заробляти власні, працюючи неповний робочий день, ви можете починати вчити їх того, як зберігати, відкладати, заощаджувати гроші та складати бюджет. Якщо ваші діти отримують міцний фундамент знань про управління фінансами в юному віці, вони, швидше за все, стануть фінансово відповідальними дорослими людьми.
Навичка № 7. Проявляти емпатію й вибачатись
Учити дітей вибачатись, якщо вони сказали чи зробили щось неправильне чи образливе, так само важливо, як навчати хороших манер і виховувати в них почуття вдячності. Необхідно з раннього дитинства прищеплювати дитині почуття емпатії, співпереживання та вміння щиро просити вибачення.
Навичка № 8. Робити вибір, включаючи вибір на користь здоров’я
Неможливо переоцінити значення здорового харчування для дитини. Іноді мамам складно готувати здорову їжу в кінці довгого робочого дня, особливо якщо можна замовити її з доставкою додому.
Але, як і всі навички, які обговорювались у цій статті раніше, діти набувають звичку харчуватися вдома, за сімейним столом. Якщо вони бачать, що ми починаємо наминати тістечка, як тільки переступаємо поріг дому, тому що перебуваємо у стані стресу й голоду після виснажливого дня в офісі, вони починають діяти так само.
З іншого боку, коли ми приймаємо більш мудрі рішення, наприклад, їмо фрукти замість печива, вони дізнаються, що це кращий спосіб, щоби наситити організм і наповнити його енергією.
Навичка № 9. Вибирати щастя, бути щасливим
Як би банально це не звучало, справжнє щастя завжди в руках самої людини. Ні сім’я, ні друзі, ні кар’єра, ні дім, ні автомобілі або гардероб, ні місце проведення відпустки, ні ті, з ким ми спілкуємось, і те, чим ми володіємо, не може визначати, щасливі ми чи ні, – це залежить лише від нас самих.
Це, безумовно, один з найкращих уроків, які ми можемо дати своїм дітям, – лише ми самі вибираємо, будуть впливати обставини на те, як ми себе почуваємо, чи ні. Це нелегко, але якщо ми зможемо навчити дітей фокусуватись на позитивних моментах, навіть якщо життя не дуже добре до них, вони будуть краще підготовлені до зустрічі з несподіваними злетами й падіннями, які неминучі в дорослому житті.
В НВК № 34 навчаються діти з особливими освітніми потребами з різними нозологіями, які перебувають на інклюзивній та індивідуальній формі навчання. З дітьми даної категорії практичним психологом проводяться корекційно-розвиткові заняття за наступними програмами:
Українська молодь сьогодні все частіше бачить своє майбутнє за межами України. Певна кількість випускників шкіл бажають навчатися і працювати за кордоном. Тому виникають нагальні питання: як убезпечити себе під час перебування в чужій країні? Як не потрапити у пастку шахраїв? Як не стати жертвою торговців живим товаром? Як уникнути жахів сучасного рабства? На ці питання шукали відповіді учні 11-х класів за допомогою практичного психолога Битько Ю.А. та педагога-організатора Боровик Н.А. Змістовна дискусія та перегляд навчального фільму «Станція призначення – життя» дали відповіді на багато запитань, пов’язаних з безпечним перебуванням за кордоном.