Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

«Бібліотеки – це  скарбниці  всіх  багатств  людського  духу»

                      Г.Лейбніц

Організовує роботу 

Завідувач бібліотекою – Ганенко Галина Михайлівна

Розклад роботи бібліотеки:

понеділок – п’ятниця – 8.00-16.40

обідня перерва – 12.30-13.00

субота, неділя – вихідний


Витяг з протоколу педради по вибору підручників для 11 класу і результати вибору

Витяг з протоколу педради по вибору підручників для учнів 2 класу і результати вибору підручників для 2 класу за програмою НУШ

Протокол  педради по вибору підручників для 7класу і результати вибору підручників для 7 класу. НУШ

Результати вибору посібників для 1 класу за програмою НУШ

Результати вибору підручників для 10 класу

Результати вибору підручників на 1,5,6 класи за програмою НУШ

Протоколи педрад про вибір посібників та підручників для учнів 1 класу за програмою НУШ, про вибір підручників для учнів 10 класу, 5 та 6 класу за програмою НУШ

Електронні версії підручників 5-11 класи

Звіт про місячник шкільної бібліотеки, проведений у НВК № 34 з 01 по 31 жовтня 2022 року

результат вибору підручників 4 клас

Протокол педради вибору підручників 3 клас     

Книжкові виставки шкільної бібліотеки


Звіт  про  місячник шкільної  бібліотеки, 

проведений  у  НВК №34 з  01 по  31  жовтня 2024 року.

«Книжковий дім відкритий всім»  під такою назвою в шкільній бібліотеці пройшли екскурсії для учнів 1-х класів, під час яких діти дізналися, що таке «бібліотека», «абонемент», «читацький формуляр», «стелаж», побували в книгосховищі, побачили, як розміщуються  книги на полицях за допомогою шифру, а також відповідали на запитання казкової вікторини, роздивилися книжкові виставки, погортали кольорові, цікаві книжечки та журнали.


До  міжнародного дня захисту тварин для учнів 2А класу  проведена година цікавих повідомлень  «Героїчні вчинки тварин», показана презентація «Памятники тваринам».

Учням 6І класу представлена книжкова розвідка «Відкривай світ літератури разом з нами» –  «Люби рідне!  Читай українське!» – це розмова про українських майстрів пера, які своїми творами захоплюють читачів своєю  незвичністю, непередбачуваними моментами, а герої чомусь так нагадують нас самих. Це такі письменники: Андрій Кокотюха, Галина Вдовиченко, Леся Вороніна, Сашко Дерманський,

Годину  спілкування «Читання – як шлях до успішного майбутнього» провела бібліотекар з учнями 8В класу. Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам’ять і підвищує творчий потенціал.  Читання – основа всіх наук. Без високої культури читання, немає ні школи, ні справжньої розумової праці. Такий висновок зроблено з проведеного заходу.

16 жовтня Всесвітній День Хліба.  Учнів 3А класу  бібліотекар ознайомила з історією свята, цікавими фактами про хліб, була продемонстрована презентація «Хліб – усьому голова» та представлена книга Вікторії Ярош «Золотий колос Дажбога»  (про хліб в українських легендах та віруваннях).

Для учнів 5І класу бібліотекар провела мовознавчий урок «Таємниця імені та прізвища твого». Прізвище в перекладі з латинської означає сімя, родина. Прізвище має всі ознаки мови і є предметом мовознавства. Дітям на уроці було цікаво дізнатися звідки походять їхні імена та прізвища.

520 років від часу народження Роксолани – найвідомішої української бранки  відзначаємо у цьому році. Імя Роксолана, дістала дівчина з Рогатина, яка була захоплена кримськими татарами в полон і продана в султанський гарем у Стамбулі. Там вона стала дружиною султана Сулеймана Пишного і завдяки своєму розуму майже впродовж тридцяти років брала активну участь у політичному житті Туреччини, мала певний вплив на султана, засновниця епохи жіночого султанату.  В уяві українців сформований тип надзвичайно розумної, хитрої, гарної та сильної жінки,  єдиної жінки в усій історії  османської імперії, що була удостоєна таких почестей, жінки, до якої й сьогодні у турків якесь особливе ставлення. Весь світ не перестає дивуватися, як могла проста українська дівчина-бранка досягти такого високого становища в могутній тоді Османській державі. Її ім’я стало легендою, назавжди ввійшло в світову історію.  Для учнів 7Г класу  була проведена бесіда, показана презентація, представлені книги, які є в бібліотеці:  Загребельного П., Лазорського М., Плачинди С. про Роксолану.

«Бібліокараван  «Читайте, діти!» спрямований на підвищення інтересу учнів  до  дитячих книг. В даному випадку  це самостійна акція, у рамках якої   проведено бесіду, презентацію, вікторину та  караоке «А ми любимо читати». Цей захід проведено з учнями 2Г класу.

Для учнів 2Б класу проведено бібліотечний урок «Історія виникнення книги» та показана презентація «Бібліофреш».

Бібліотерапевтична година «Твоя книга щастя» – «Поліанна» Портер Е.  Книжка про дівчинку Поліанну, яка гралася в радість, мала шалений успіх у Америці,  Європі і по всьому світу. Вона перевидавалася більше  50 разів. Книгу багато разів екранізовували. Героїня книги Поліанна стала, немовби, рятівником для мешканців містечка, куди вона приїхала до тітки. Вона навчила їх бачити позитив у всьому, знаходити хороше навіть у негараздах, а найголовніше – навчила радіти життю, зуміла вилікувати від нудьги, болю, похмурості всіх, хто з нею зустрічався. Суть  явища бібліотерапії в тому, що книга, читання сприяють одужанню людини, підтримці позитивного психологічного балансу в її душі. Бесіда і презентація по книзі були проведені у 4А класі.

З метою вшанування бойового подвигу  бійців сучасних збройних сил,   які присвятили своє життя служінню Українському народу, стійких, рішучих, відданих Україні патріотів, формування загальнолюдських моральних орієнтирів і духовних цінностей, бібліотекар провела годину шани «Нам жити і пам’ятати» та продемонструвалапрезентації: «Герої –Захисники України» та «Випускники НВК 34, які загинули на війні» для учнів 6Т класу.

Шкільну бібліотеку В.О.Сухомлинський називав вічною бібліотекою, вкладаючи в зміст цього поняття глибинний смисл і надаючи при цьому важливого значення підходам до її реформування. Великий педагог розглядав її не лише як книгозбірню, а передусім як важливий засіб виховання та інформаційного забезпечення навчання дитини, її розвитку. Сучасна бібліотека сьогодні – це синтез книжок, комп’ютерів, зустрічей, спілкування, навчання, ігор. Бібліотека – це те місце, де юний читач завжди може розраховувати на допомогу професіонала.

 Ідеї  В. О. Сухомлинського про читання як ефективний засіб розвитку учнів  не втратили актуальності та співзвучні із сьогоденням.  Безперечно, читання сприяє розумовому, моральному, духовному, естетичному розвиткові учнів. Особливо гостро це питання постає через російську агресію проти України, коли українські діти фізично і психологічно потерпають від війни, позбавлені права і можливості повноцінно здобувати освіту.

Тому, для активізації дитячого читання при проведенні різних заходів місячника шкільна бібліотека НВК 34 використовувала потужний виховний потенціал української та зарубіжної літератур, застосовувала сучасні підходи до формування навичок читання.


 26 квітня 2024 року

38 роковини Чорнобильської  трагедії

    Людство залишає по собі страшні рани на Землі. Однією з таких ран є аварія на Чорнобильській атомній електростанції, що сталась в ніч на 26 квітня 1986 року. У результаті аварії викид радіації був у 100 разів більшим, ніж від атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.  Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року загалом постраждало понад 3 мільйони громадян України й загалом 10 мільйонів людей по всьому світу та 2293 населені пункти.

      Виховний захід до 38 роковин Чорнобильської трагедії відбувся у класі. Учні ознайомилися з відеоматеріалами та книгами, які розкривають жахливу правду, проте вона необхідна для нас, як нагадування і пересторога, щоб не допустити таких подій  у майбутньому.


23 квітня 2024 року

УВАГА! АКЦІЯ! «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ»

        «Твори добро – подаруй бібліотеці книгу українською»  під таким девізом пройшов Всесвітній день книги в НВК 34. Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду.  У кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали й можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням. Передати книгу в дар бібліотеці – значить подарувати книзі друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки. Учні 1,2,3,4 класів принесли в шкільну бібліотеку чимало  цікавої, потрібної літератури. Бібліотека вдячна всім хто долучився до поповнення фонду. Приєднуйтесь до акції! Не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги! Добрі справи  робити приємно! Щиро вдячні за подарунки!

20 березня 2024 року

«Посвята першокласників в читачі»

     Перед весняними канікулами для учнів 1-х класів шкільна бібліотека провела «Посвяту в читачі». Свято пройшло   весело і жваво. Учні 3А класу в ігровій формі познайомили першокласників з книжковим королівством та їх  Королевою Книги. Окрім того, учні дізналися про правила поведінки в бібліотеці, про те, як берегти і поважати книгу. Учні активно відповідали на запитання різних вікторин. В кінці свята усі першокласники дали Обіцянку справжнього читача.

       «Посвята в читачі» стала для першокласників  першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками.


19 березня 2024 року  

Поезія  проти війни

             «Український інститут книги» з 16 по 24 березня  проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку  акцію  «Національний тиждень читання. Тиждень поезїі»,  тема якого «Дім».   Шкільна бібліотека НВК долучилася  до цієї акції, яка  підкреслює  важливість дому для військових, які захищають нашу Батьківщину і водночас хочуть відчути тепло і затишок своїх рідних домівок.

              У цю важку годину, коли війна ступила на наш поріг, вірші про військових набувають особливого значення. Це щирі слова вдячності та шани тим, хто ризикує своїм життям, захищаючи нашу землю. Це гімн мужності й героїзму, заклик до єднання та віри у перемогу. А також це бажання рідних, щоб їх воїни-захисники повернулися додому живими.

    Учні 9А класу читали вірші щиро, емоційно і знаходили відгук в душах своїх однокласників.

Хвилини творчого єднання подарувала також учням  8А класу зустріч з поетесами Колодяжною Зоєю Анатоліївною та Троценко Ларисою Анатоліївною,                          людьми, які мають дар, що змушує прості слова звучати по-новому, а серце – битися сильніше.  Цю зустріч організувала  завідуюча бібліотекою-філіалом №5 централізованої  бібліотечної системи  Черткова Тетяна Олегівна.


“Роде мій красний, роде мій прекрасний”

20 лютого 2024 року

“Без роду нема народу”. Чим сильніший рід, тим сильніші ми всі разом – народ. Пам’ять про свій родовід – це важливий момент у збереженні національних. І моральних традицій. Тому потрібно оживити і відродити в душі та пам’яті животворне коріння звичаїв нашого народу, донести до кожного учня розуміння, що ми не просто українці, ми – нація. Команди учнів 7Б та 7В класів змагалися у конкурсі на знання родинних традицій, родинних оберегів, історії козацтва, приказок, прислів’їв про сім’ю та родину, знання колискових пісень, українських танців. Віримо, що нашому українському роду не буде переводу. Свято підготували і провели: бібліотекар Ганенко Г.М., класні керівники Перерва О.Ю., Санжарівська О.О., педагог-організатор Боровик Н.А.


.


7 грудня 2023  Всесвітній день

української хустки

7 грудня – Всесвітній день української хустки, яка є невід’ємною частиною української культурної спадщини.  Хустка для українок – це не просто головний убір, це  оберіг, вона символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Для  учнів 4А. 4В, 5Т  та 3В  класів     шкільний бібліотекар провела народознавчі години  «Берегиня вроди – хустка», продемонструвала відео з майстер-класом «Вязання хусток»,

 пролунала пісня «Мамина хустка»,  проведена фотосесія з хустками. Такі заходи повинні сприяти збереженню та відродженню українських традицій.


24.11.2023  День вшанування памяті

жертв Голодомору 1932-33 рр.

         В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор 1932-1933 років. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось. У 6Б класі шкільний бібліотекар провела годину памяті і скорботи «День памяті жертв Голодомору 1932-1933 рр»., а в читальному залі бібліотеки зроблена викладка літератури  по даній темі.


Звіт  про  місячник шкільної  бібліотеки, 

проведений  у  НВК №34 з  01 по  31  жовтня 2023 року.

       Згідно  наказів  Міністерства  освіти і науки  від  12.08.2014  №931,  комунального  навчального  закладу  «Черкаський  обласний  інститут  післядипломної  освіти  педагогічних  працівників  Черкаської  обласної  ради»  від  06.09.2023 №82 та  Департаменту  освіти  та  гуманітарної  політики  від  19.09.2023 №595, та з  метою  розкриття  потенційних  можливостей  шкільної  бібліотеки,  сприяння  реалізації  основних  пріоритетів  Нової  української  школи,  популяризації  книгочитання  у  НВК  №34 з 01 по 31  жовтня  2023 року був   проведений  місячник  шкільної  бібліотеки  під  гаслом  «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». 

 Щоб розширити знання учнів про козацтво, та з метою  виховання почуття гордості за свій народ – для учнів 2Б класу була проведена історична година «Мужність плекайте в собі, малюки, як це робили козаки», показане відео «Дітям про козаків» та представлені книги, які є в шкільній бібліотеці про козаків.

З учнями 3А і 4Б класу проведено майстер-клас по виготовленню  поробки символа – «Україна – мирна держава».

«Книжковий дім відкритий всім»  під такою назвою в шкільній бібліотеці пройшли екскурсії для учнів 1-х класів, під час яких діти дізналися, що таке «бібліотека», «абонемент», «читацький формуляр», «стелаж», а також відповідали на запитання казкової вікторини, роздивилися книжкові виставки, погортали кольорові, цікаві книжечки та журнали.

До Дня українського козацтва та Дня Захисника і Захисниць України,  для учнів 7А класу був проведений урок мужності:  «З глибин сторіч луна козацький клич», в якому йшла мова про  козацьку добу, яка тривала кілька століть, про її важливе значення в історії України, про духовний зв’язок з лицарями-козаками, який став утіленням невмирущого українського духу. Адже приклади козацтва здатні формувати у молодого покоління твердість, витривалість, уміння долати життєві труднощі, характер, силу волі, лицарські якості.

Крім того була показана мультимедійна презентація «День  Української писемності і мови».

Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором. Незламним бойовим духом сьогоднішні герої довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свою свободу та незалежність. Година шани «Твої герої, Україно. Ми низько голови схиляємо» була проведена у 7В класі. Учні також подивилися відеокліп «Жовто-блакитне серце ніколи не здається».

Відбулась конференція «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» з учнями 8А класу. Саме віра займає важливе місце в житті людини. Завдяки вірі людина може залишатися оптимістом навіть у найскладніші моменти життя, сподіватися на краще майбутнє, навіть коли на нього немає шансів. І ми віримо, що в цій запеклій боротьбі Україна переможе! На нашому боці правда, справедливість і добро! Нас підтримує увесь цивілізований світ. Ми мріємо про те, щоб Україна була однією з найрозвиненіших держав у світі. Щоб у країні запанували мир, злагода й добробут. І ніхто не наважувався зазіхнути на землю нашої Батьківщини.

      Перед учнями 10А класу виступила завідуюча бібліотекою-філіалом №5 Черткова Тетяна Олегівна, яка провела бібліографічний огляд літератури сучасних українських письменників «Сила нескорених: Україна більше за життя». Ці твори розкривають очі на реальні події та висвітлюють усю правду жахливого російського вторгнення. Авторам вдалося передати реалії війни з «добрим братом-сусідом».  Читаєш – і мурашки по тілу, і серце б’ється й холоне. Навіть запах війни відчуваєш і чуєш стрілянину й вибухи.    Розпач і надія. Черги біля військкоматів. Буча та Маріуполь. Волонтерство. Вимушені переселенці й повернення додому. Ці книги — про спільний біль, спільну радість, спільні подвиги й вчинки. Весь час,  після 24 лютого 2022 року  українців    супроводжує звук повітряної тривоги і як же хочеться, щоб прозвучав остаточний відбій і наші вороги понесли заслужене покарання. Задля цього і пишуться книги, як правдивий документ про війну, а це свого роду теж зброя.       Це наша надія на майбутнє, у якому рани будуть заліковані, але про скоєне зло ми будемо памятати.  Бібліотекар і учні зачитували уривки з творів.

Зустріч з українською дитячою письменницею, Членом Національної Спілки письменників України Анною Григорович, яка пише чудові казки в стилі фентезі, відбулась в учнів 7Б класу. Сюжети її творів: «Зелений трамвай», «Чарівні пригоди конячки Камелії та зоряних дітей Дмитрика й Насті», «Моє Різдво. 12 історій про дива, які поряд»,  «Незвичайна експедиція в зачакловане королівство», «Три дні з життя Єви» несуть в собі  терапевтичний,  психологічний і естетичний ефекти, а також в книгах  присутні  виховні моменти, коли чітко відмежовано добро від зла, щирість від підлості, справжня дружба від корисливого використання.  Учні з  цікавістю слухали уривки з книг у виконанні пані Анни. Особливою родзинкою видання є спеціальні QR-коди, за якими містяться посилання на відомі твори класичної музики у виконанні відомого піаніста, лауреата Міжнародних конкурсів Андрія Луньова. Наприкінці зустрічі учні щиро подякували автору за  зустріч та побажали творчого натхнення на написання нових творів.

Мова – духовний скарб народу, який може бути пишним квітом, якщо його дбайливо плекати, а може і зачахати без піклування і догляду.

Мова — це показник культури людини. Недаремно кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив». Знати мову – громадянський обовязок кожного громадянина України.

Мультимедійну презентацію «День української писемності і мови» та «Свято Преподобного Нестора Літописця» подивилися учні 6В та 5А класів, вони також прийняли участь в  конкурсі «У ріднім слові – цілий світ». Учні поглибили свої знання про мову, дізналися про її розвиток,  місце серед інших мов світу. Бережіть і шануйте свою мову заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Для учнів 5Ф класу був проведений бібліотечний урок «Книги, які знають все: довідкова література». На уроці учні отримали загальні відомості про довідкову літературу, вчилися користуватися орфографічними словниками. Урок допоміг дітям проникнути  у  світ нового і цікавого, викликав інтерес до читання довідкової літератури.

Захід для 3Б класу був присвячений  улюбленому  класику  сучасної дитячої літератури – Всеволоду  Нестайку.  Учні дізналися  про життя і творчість письменника. Із задоволенням подивилися  уривок із кінофільма В.Нестайка «Тореадори із Васюківки». Чарівник із країни сонячних зайчиків, український Марк Твен – як тільки не називали автора найкращих українських дитячих романів і казок. Майже не мавши дитинства, він присвятив життя тому, щоб дарувати казкове, сповнене пригод  дитинство мільйонам українських дітей.

        Національно-патріотичне виховання покликане сформувати в учнів такі якості, як  усвідомлення своєї належності до Нації Героїв – дієву любов до України, готовність до подвигу й самопожертви в ім’я Батьківщини, до виконання свого патріотичного обов’язку, мужність, стійкість, відвагу.

         Для кожного з нас важливо, щоб Україна була вільною державою, щоб квітували  її вишневі садки, біліли серед зеленого розмаїття хати, тьохкали літньої ночі соловї, кликало до себе важким колоссям поле, а наша співуча українська мова звучала у всьому світі. Світ тепер знає, що таке справжня Незламність. Бійці сучасних збройних сил України довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свою свободу та незалежність. Любов до Батьківщини сильніша, ніж страх смерті. Даючи відсіч ворогу, ми будуємо сучасну, міцну українську державу. Ми крок за кроком наближаємося до НАТО та Європейського Союзу, і саме це в недалекому МАЙБУТНЬОМУ стане запорукою непорушності наших кордонів, гарантією безпеки сьогоднішнього та прийдешніх поколінь, чинником економічного зростання. Українці вистоять у цій кривавій війні, переможуть ворога та будуть жити в Україні, захищатимуть і зміцнюватимуть її, зроблять все для того, щоб нащадки жили у вільній і квітучій країні.   


«Вишиванка – український оберіг»

18 травня 2023року

Щорічно у третій  четвер  травня  українці відзначають  День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят.

     Вишиванка  була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав людей від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики.

     Про історію  української вишивки, про символи на вишиванках, про роль вишивки у житті українців розповіла бібліотекар НВК учням 4А класу під час народознавчої години «Вишиванка – український оберіг».

      У сьогоднішніх умовах війни, у боротьбі українського народу за свободу і незалежність вишиванка дійсно є духовною бронею для українців.

       Під час проведення уроку був також продемонстрований відеокліп «День вишиванки», а також прозвучала пісня «Бабусина вишиванка».


Свято книги 2023

Творчо, весело, пройшло «Свято книги» в НВК 34. Учні 4А класу презентували театралізоване дійство, відчули себе акторами, зачарували присутніх своїми виступами та костюмами.  Захід викликав хвилю емоцій. Учні та батьки, які були присутні на святі, отримали задоволення від змістовного дозвілля, зустрівшись з героями казок та книг.

     Свято підготували і провели: бібліотекар Ганенко Г.М., класний керівник Дейнега В.І., педагог-організатор Боровик Н.А.

     Сподіваємось, що книга назавжди стане для юних читачів справжнім другом.

Шевченківські дні в шкільній бібліотеці 2023 рік

Перші березневі дні на нашій землі повязані з іменем Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любовю до України.  Поезія Шевченка знаходить відгук у серці кожного українця. «Кобзар» Шевченка промовляє і промовляє до нас, кличе до активного життя, не дає заснути духовно. 

         В ці дні в шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Уклін тобі, Тарасе!» та проведені декілька заходів: година шани «Тарас Шевченко навіки у памяті  народній» з учнями 6Б, 6В, 6Г класах, літературна бесіда «Шевченко – великий поет України» з учнями 4Б і 3Б класів. Захід супроводжувався мультимедійною  презентацією  про Т.Г.Шевченка.

Всеукраїнський  місячник «Краєзнавство в шкільних бібліотеках: традиції та цінності»

          В рамках Всеукраїнського місячника  «Краєзнавство в шкільних бібліотеках: традиції та цінності»   бібліотекар підготувала цікаві та змістовні відео  та презентації,  що  показали  визначні події й людей, які творили історію нашого  краю, нашого міста, наших вулиць, а також  познайомили  з «Архітектурними памятками Черкас», з майстрами народних промислів Черкащини, з давніми та сучасними українськими традиціями.

        Віртуальну подорож Черкащиною «Заповітні місця мого краю» здійснили  учні 7А класу. Екскурсійний маршрут пролягав через станції:    Черкаси, Чигирин, Камянку, Умань, Тальне, Звенигородку, Канів, де учні  могли дізнатися , чим саме  заповітні ці місця.

        Круглий стіл «Історичний екскурс в минуле міста Черкас»  відбувся в читальному залі шкільної бібліотеки з учнями 8А класу. В кінці заходу  пройшло смайл-опитування «Яким би ти хотів бачити своє місто?».

     

       Учні 11 класу зустрілись  з письменницею Катериною Вербівською, яка розповіла про свій творчий шлях, ознайомила  учнів з своїми   поетичними збірками, виданими в різні роки,читала свою поезію . Письменниця  закликала присутніх дивитись на світ тільки з позитивним настроєм, у всьому бачити тільки добре та світле.

   

        Учні 4Б класу подивились презентації «Памятники Черкас» та «Вулиці міста Черкас»,  зацікавились ретро-світлинами вулиць, які  були представлені в презентації, задавали  питання.

 

Цікаво і змістовно пройшла зустріч учнів 9Б класу  з  працівником обласної юнацької бібліотеки Чемерис М.М., яка  розповіла про минуле і сучасне Черкас  в темі  «Черкаси в призмі часу» .

  

Доповнювали заходи книжкова  виставка, рекомендаційні списки літератури, папка-досьє «Історичне минуле міста Черкас».

       Різноманітні форми популяризації дитячої літератури використано для того,  щоб привернути увагу школярів різного віку до  літератури про рідний край.

 

«Ні!  Я  жива!  Я  буду  вічно  жити!»

(До  150-річчя  від  дня  народження  Лесі Українки)

 

         24  лютого 2021 року шкільна  бібліотека НВК  спільно з філологом Бойко С.В.  провели у  10 А класі  захід,  присвячений  150-річчю  видатної  української  поетеси  і  драматурга  Лесі  Українки.  Під  час  перегляду  слайдів  та  прослуховування  сценарію  учні  дізнались  про  життя,  творчість та  цікаві  факти  з  біографії  талановитої  та  сильної  духом  поетеси,  слухали  вірші  у  виконанні  Огілько М.,  Чулкової Я., Микитченко М., Невара Д.  та  подивились уривок з твору  Лесі Українки  «Лісова пісня» (Мавка – Гнатовська А., Лукаш –  Іванець М.).

В  початковій школі (2А., 3А.3Г класи)  шкільний бібліотекар також ознайомила учнів з біографією Лесі Українки та показала презентацію про її життєвий  шлях.

В  приміщенні  бібліотеки  були  оформлені  виставки-портрети,  та  ювілейні  викладки  літератури, присвячені  Лесі  Українці.

 

 

Звіт  про  місячник шкільної  бібліотеки,  проведений  у  НВК №34

з  01 по  31  жовтня 2020 року

 

       Згідно  наказів  Міністерства  освіти і науки  від  12.08.2014  №931,  комунального  навчального  закладу  «Черкаський  обласний  інститут  післядипломної  освіти  педагогічних  працівників  Черкаської  обласної  ради»  від  03.09,2020  №85/01-06  та  Департаменту  освіти  та  гуманітарної  політики  від  25.09.2020 №628 з  метою  розкриття  потенційних  можливостей  шкільної  бібліотеки,  сприяння  реалізації  основних  пріоритетів  Нової  української  школи,  популяризації  книгочитання  у  НВК  №34 з 01 по 31  жовтня  2020 року був   проведений  місячник  шкільної  бібліотеки  під  гаслом  «Шкільна  бібліотека  та  екологічна  просвіта  учнів».  

          Круглий  стіл  «Екологія  і  ми.  Планета  Земля  в  небезпеці» підготували учні 8Б  класу». Після  заходу  відбулося  смайл-опитування  «Що  робити  кожному  для  порятунку  Землі?».

Екологічна  година  «Ліси – легені  планети»  відбулася  в  6В  власі.

Учні  2А та 3Б   класу   подивилися  презентації  «Природа – наш  дім», «Бережіть первоцвіти» та  слухали  «Звуки  природи».

 

  Учні  4В  класу  подивилися  презентації:  «Природа – наш  дім»  та

 «4  жовтня – День  захисту  тварин».

З  учнями  2А.2Б, 3Г  класів  проведені  години  екологічної  культури

«Правила  поведінки  на  природі»

До  Дня  яблука – 21  жовтня  з учнями  3А  класу  підготовлено «Свято  Яблука».  Був конкурс, де діти із завязаними очима відгадували смак  яблучного варення   серед декількох  запропонованих. Діти  показували  свої  малюнки,  читали  заготовлені  вдома  оповідання  про  яблука,  танцювали, співали  і на  завершення  свята  отримали  яблука.

 

 

250 років  від  дня  народження  І.П.Котляревського

        Літературно-музична вітальня  з нагоди  визначного  ювілею геніального  письменника,  драматурга,  поета  відбулась  в  актовому  залі  школи для учнів  10А та 9Б  класів. «Муза», «Правда»  та «Історія» повідали  про  життя  та  творчість ювіляра. На  завершення  заходу  учні  подивилися  уривок  з  п’єси  Івана  Котляревського  «Наталка-Полтавка» у  виконанні  Микитченко Маряни – Наталка, Артема Галушко – Возний  та  Влада  Пахолко – Виборний.

 

 

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія»-2020

          Стартував Всеукраїнський конкурс  дитячого читання «Книгоманія»-2020  для  учнів 6-7 класів. Основна ідея конкурса – популяризація сучасної дитячої української  літератури.

          Упродовж 3-х  місяців  учасники  конкурса  читатимуть  книги,  розповідатимуть  про  них,  змагаючись  з  іншими  книго- манами. Переможець  3-го  обласного  етапу  зможе  побувати  у  місті  Львові,  де  відбудеться  зустріч  книгоманів  з дитячими  письменниками,  а  в  нагороду  за  перемогу  вони  отримають  нові  книги.

          У  нашій  школі  пройшов  1-й  етап  конкурса.

 

Титул  «Найкращий  читач  школи»  виборола  учениця  6А  класу  Гелеверя  Валерія.  Побажаємо  їй  успіхів  у  2-му  наступному  етапі.

 

Шостий  Всеукраїнський  місячник  шкільних  бібліотек     

      В  рамках  Всеукраїнського місячника  шкільних  бібліотек,  який  проходив  з  01  по  31  жовтня 2019  року  під  лозунгом  «Бібліотека Нової  української  школи – простір  для  освітніх  можливостей  кожного учня»  у  шкільній  бібліотеці  НВК  відбулось  чимало  цікавих  та  змістовних  заходів,  спрямованих  на  популяризацію  дитячого  читання,  на  розвиток  творчого  та  інтелектуального  потенціалу  учнів.

       Екскурсія «Подорож  у  світ  бібліотеки» відбулася  для  учнів  перших  класів. Дітей  зустріли  в  бібліотеці  літературні  герої  Мальвіна,  Буратіно  та  Шапокляк.

Бібліоперфоменс  «Літературні  герої  у  бібліотеці.

   

 

       Для  9  класу  були  запрошені  бібліотекарі  філіалу   №5  ЦБС  міста  Черкаси,  які  познайомили  учнів  з творчістю  сучасних  українських  письменників,  а  також   бібліотекарі  та  учні  читали  поетичні  твори  Ліни  Костенко.

        Для учнів 2-х класів  проведений  бібліотечний  урок  «Структура  книги», потім  їм  була  показана  презентація  «Моя  Батьківщина – Україна».

        Учні  3-х  класів  ознайомилися  з  «Історією  писемності»  та  подивилися  презентацію  з  народознавства  «Скриня»,  в  якій  колись наші  предки  тримали  найдорожчі  речі – обереги:  ікони, вишиті рушники,  вишиті  сорочки,  виткані  килими, прикраси  з  коралів та інше.

А  з учнями  4А  та  4В  класів  був  проведений  бібліотечний  урок  «Довідкова  література:  словники, довідники,  енциклопедії». 

Після  уроку  відбулось  практичне  заняття:  «Як  користуватись  орфографічним словником?».

22.03.2019  Всеукраїнський   тиждень  дитячого  читання

  Щороку  хвилююча мить весни  приносить  до  дитячих  бібліотек  України  традиційне  і  довгоочікуване  свято –  Всеукраїнський  тиждень  дитячого  читання.

       У  НВК,  напередодні  весняних  канікул,  традиційно, шкільна бібліотека  провела  Свято  книги, для  учнів  молодших  класів,  яке  підготували  учні  4А  класу (класний  керівник Дейнега  В.І.) .  Всі  учасники  дійства,  а  це:  Буратіно,  Мальвіна,  Попелюшка,  барон  Мюнхаузен,  Гаррі  Потер,  Карлсон,  Пеппі  Довгапанчоха,  Золотоволоска,  Фея,  Царівна  Лебідь,  Шехерезада,  Аладдін, князь  Гвідон  та  інші були  у  чудових  костюмах. І  як  на  будь-якому  святі,  не  обійшлося  без  музики,  пісень  і  танців.

      Свято дитячої  книги  подарувало  всім  присутнім  гарні  враження  та  чудовий  настрій.

       Свято  закінчилось,  а  Тиждень  дитячого  читання  продовжується.  Отож,  цікавих  канікул  з  книгою!

 


Зустріч  з  письменниками

8  листопада  шкільна  бібліотека НВК  провела  творчу  зустріч учнів 4-х класів  з сучасними  Черкаськими письменниками  Анною  Григорович  і  Алісою  та  Романом  Котляр.  Зустріч  дітей  з письменниками  була  щирою  і  емоційною.  Присутні почули  цікаві  моменти з життя  письменників,  історію  написання книг. Анна  Григорович познайомила  учнів із  казковою  повістю  «Чарівні  пригоди конячки  Камелії  та  зоряних  дітей  Дмитрика  й  Насті»,  яка  написана  на  основі  реальних  подій. Саме  Камелія  стала  першим  в  Україні  конем-іпотерапевтом – вірним  та  чуйним  другом  і  цілителем  для  багатьох  особливих  дітей,  які  страждади  на  ДЦП,  аутизм  та  інші  недуги. Все  дійство  супроводжувалося  музикою,  відеокадрами.

Родзинкою  зустрічі  стало  виконання  Анною Григорович    пісні «Квітка-душа». 

        Дітям також сподобалася    поезія  Аліси  Котляр,  адже  у  ній  світ  перших  дитячих  здивувань  і  захоплень,  сприйняття  оточуючого  світу  очима  цікавої  маленької  дитини.  

       На завершення зустрічі були дружня фотосесія, та щирі побажання письменникам  творчого натхнення і  написання нових цікавих  книг.

   


Шкільна  бібліотека –  центр  творчого  розвитку  дитини

З метою  популяризації  читання  з   22 по 26 жовтня 2018 року проходив тиждень шкільної бібліотеки «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини». Розпочався тиждень  екскурсіями  учнів  1-х  класів  до  шкільної  бібліотеки, проведенням  бесід  для  учнів 3-4 класів  про цікаві факти з життя В. Сухомлинського  та літературних  подорожей для учнів 2-х класів  «Казковий  світ Василя Сухомлинського».  Для учнів 4А  та 4В  класів  відбулась  творча  зустріч з Черкаськими письменниками  Анною  Григорович  та  Алісою  і Романом  Котляр. Учні 4Б  класу  створювали  книжкові  закладки  власними  руками, учні  5В  класу  робили  аплікації  з  осінніх  листочків,  учні  6-х  класів  малювали  своїх  улюблених  героїв  книг  та  казок.

 


27.04.2018  Рейд-перевірка  стану  збереження  підручників

У  квітні місяці шкільний  бібліотекар  разом  з  бібліотечним активом  провели рейд-перевірку  стану  збереження  підручників учнями  НВК.  Ця  робота  проводиться  з  метою виховання  в  учнів  відповідальності  за  правильне  і  бережливе  використання  підручників та поваги  до  праці  людей,  які  їх  створюють.

                            


26.04.2018  Роковини Чорнобильської  трагедії

Виховний  захід до  роковин  Чорнобильської  трагедії 1986 року відбувся у З-А та З-В класах. Учні  переглянули  презентацію  та  відеоматеріали,  пройнялися  побаченим і почутим.  Правда  про Чорнобильську  трагедію  є  жахливою,  проте  вона  необхідна  для  нас  сьогоднішніх,  як  нагадування,  як  пересторога,  щоб  не  допустити  таких    подій  у  майбутньому.


02.03.2018  Виховний захід «Посвята в читачі»

          «Хто  багато  читає  –  той  багато  знає» – під таким девізом пройшла посвята в читачі для учнів 1-х класів НВК. Маленьких першокласників чекала зустріч з чарівним світом Книжкового королівства: улюбленими героями дитячих книг  прекрасною Феєю, Буратіно, Мальвіною, Незнайком, Мудриком, Кікіморою, Бабою Ягою та Королевою Книг.  Учні продемонстрували свої знання, відповідаючи на запитання вікторини, показали вміння відгадувати загадки.  Першокласники ознайомилися з правилами збереження книги, правилами поведінки в бібліотеці та отримали пам’ятки, а також подивилися мультфільм «Гришкины книжки» І,  звичайно,  посвята  в  читачі  завершилася  проголошенням  Клятви  Читача. З  цієї  хвилини  для них відкрилися двері у чудовий світ Книжкового королівства. Вони  стали читачами шкільної бібліотеки.

   

16.02.2018 Виховний захід по  творчості  Галини  Малик «Незвичайні  пригоди  Алі  в  країні  Недоладії»

Незабутні враження та позитивні емоції залишились  в учнів  7-Б класу   від заходу, проведеного  шкільною  бібліотекою  та  вчителем  української  мови  та  літератури  Мукан В.П.  Учні  дізналися  про  життєвий  шлях  письменниці   Галини  Малик, мотиви  написання  нею  книги  «Незвичайні  пригоди  Алі  в  країні  Недоладії», подивилися   буктрейлер  (короткий  рекламний  відеоролик) на книгу  та  театралізовану інсценізацію,  яка  сподобалася  учням,  адже   їхні  однокласники,  що  перевтілилися в героїв  книги, були справжніми  акторами. Герої  книги показали, як потрібно долати перешкоди  на  своєму  шляху,  як  доводити  розпочаті  справи  до  кінця.

 

15.01.2018   ГПД  Свята Різдвяного циклу.  Різдвяний    вертеп.

Пройшли зимові канікули,  під  час  яких  відбулися  свята  різдвяного  циклу.  Та  в  читальному  залі   для учнів  групи  продовженого  дня  15 січня 2018 року шкільний  бібліотекар  розповіла про  різдвяні свята,  діти  співали  колядки,  щедрівки,  перевдягалися  в костюми  Різдвяного  вертепу.

 

19.12.2017 ГПД Свято Миколая

Для  учнів  групи  продовженого  дня  в  читальному  залі  бібліотеки  відбулось  Свято  Миколая.  Діти  дізналися  про  історію проведення  свята,  отримали  миколайчики  від  ангела,  та  вивчили  чудову пісню  про  Святого Миколая.

                    

 

 

Вакантні місця в НВК №34

1 клас – 4 особи

2 клас – 8 осіб

4 клас – 3 особи

7 клас – 5 осіб

8 клас – 4 особи

9 клас – 5 осіб

11 клас – 10 осіб

В НВК №34 є вакансія заступника директора з господарської діяльності, головного бухгалтера, системного адміністратора та прибиральниці. За детальною інформацією звертатися в приймальню директора чи за номером телефону 38 (063) 892-44-99

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!