Черкаський навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-III ступенів - ліцей спортивного профілю №34»
Черкаської міської ради Черкаської області

В Україні планують створити Центр дитячого правосуддя

В Україні планують створити пілотний проект Центру дитячого правосуддя для захисту прав дітей.Створення такого Центру, ініційоване уповноваженим з прав дитини Миколою Кулебою спільно з Офісом Генерального прокурора, обговорили в Офісі Президента України.

За словами Миколи Кулеби, кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою різних форм сексуального насильства, і в більшості випадків кримінальні справи щодо злочинців не відкриваються або не завершуються обвинувальним вироком. При цьому діти отримують додаткові психологічні травми, адже їх неодноразово допитують у межах досудового слідства та під час судових розглядів справ, і ці процеси можуть тривати роками.

«Свого часу США та європейські країни ухвалили рішення змінити підхід до розслідування злочинів проти статевої недоторканості дитини, створюючи максимально дружні стосовно постраждалих дітей центри дитячого правосуддя. Мета цих центрів – єдиний раз, у єдиному місці здійснити збір доказів у справі, а також допомогти дитині та її сім’ї отримати всі необхідні послуги», – наголосив уповноважений Президента з прав дитини.

Планується, що центр розташовуватиметься на території державної резиденції «Конча-Заспа» й матиме на меті захист прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації.

Це буде перший такий центр у межах пілотного проекту, досвід якого потім буде поширений по всій країні. Всього в Україні, з урахуванням кількості населення та досвіду США та країн Європи, потрібно відкрити близько 100 таких центрів дитячого правосуддя.

Очікується, що створення такого Центру дозволить підвищити якість збору доказів та мінімізувати травматизацію дітей. Через Центр у резиденції «Конча-Заспа» будуть проходити всі справи в місті Києві та Київській області, які стосуються злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей.

Для роботи у Центрі будуть визначені окремі фахівці-практики, які пройдуть спеціалізоване навчання та працюватимуть зі справами, що стосуються сексуального насильства над дітьми, у межах Центру.

 

Шановні гості нашого сайту! Сайт знаходиться на етапі заповнення та коригування. Якщо знайшли проблему (щось не працює) або відсутня інформація, можете нам підказати. Телефонуйте чи пишіть. Дякуємо!